Maailm

USUTUNNETE SOLVAMINE: tänavatele vikerkaarevärvilise haloga neitsi Maarja postreid riputanud naine arreteeriti (15)

Toimetas Aare Kartau, 7. mai 2019 11:08
Płocki tänavatele ilmunud probleemne kujutis neitsi Maarjast.Foto: facebook.com/norma.pospolita
Poolas Płocki linnas vahistati 51aastane naine, sest teda süüdistatakse usuliste vaadete solvamises. Politseinikud avastasid, et just tema oli riputanud linnatänavatele postreid, mis kujutasid tumedanahalist neitsi Maarjat, kelle pea ümber oli vikerkaarevärvides pühapaiste, teatab The Guardian.

Poola siseminister Joachim Brudziński teatas esmaspäeval Twitteris, et Musta Madonna kujutist rüvetanud isik arreteeriti. 51aastane naine oli olnud hiljuti välismaal, kuid tema naastes otsisid politseinikud kohe naise korteri läbi ning leidsid sealt mitukümmend sarnast neitsi Maarja pilti.

„Częstochowa Must Madonna“ on austusväärne Bütsantsi ikoon, mis asub Poola kõige tähtsamas katoliiklikus pühamus – Jasna Góra kloostris Częstochowas. Usutunnete solvamine on Poola karistusseadustiku järgi kuritegu, mille eest võib süüdlast oodata kuni kaheaastane vabadusekaotus.

Siseminister Brudziński kirjeldas plakateid kui „kultuurilist barbaarsust“, kui need aprillis üleöö tänavatele tekkisid. „Vabadustest rääkimine ja tolerantsus ei anna kellelegi õigust solvata usklike tundeid,“ väitis siseminister, kes kuulub eelmised valimised võitnud Poola rahvuskonservatiivsesse Õigus ja Õiglus parteisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee