Płocki tänavatele ilmunud probleemne kujutis neitsi Maarjast.Foto: facebook.com/norma.pospolita
Toimetas Aare Kartau 7. mai 2019 11:08
Poolas Płocki linnas vahistati 51aastane naine, sest teda süüdistatakse usuliste vaadete solvamises. Politseinikud avastasid, et just tema oli riputanud linnatänavatele postreid, mis kujutasid tumedanahalist neitsi Maarjat, kelle pea ümber oli vikerkaarevärvides pühapaiste, teatab The Guardian.

Poola siseminister Joachim Brudziński teatas esmaspäeval Twitteris, et Musta Madonna kujutist rüvetanud isik arreteeriti. 51aastane naine oli olnud hiljuti välismaal, kuid tema naastes otsisid politseinikud kohe naise korteri läbi ning leidsid sealt mitukümmend sarnast neitsi Maarja pilti.

„Częstochowa Must Madonna“ on austusväärne Bütsantsi ikoon, mis asub Poola kõige tähtsamas katoliiklikus pühamus – Jasna Góra kloostris Częstochowas. Usutunnete solvamine on Poola karistusseadustiku järgi kuritegu, mille eest võib süüdlast oodata kuni kaheaastane vabadusekaotus.

Siseminister Brudziński kirjeldas plakateid kui „kultuurilist barbaarsust“, kui need aprillis üleöö tänavatele tekkisid. „Vabadustest rääkimine ja tolerantsus ei anna kellelegi õigust solvata usklike tundeid,“ väitis siseminister, kes kuulub eelmised valimised võitnud Poola rahvuskonservatiivsesse Õigus ja Õiglus parteisse.

Kommentaarid  (14)

naljavendadele 7. mai 2019 17:57
Siin lõõpida ja katoliiklaste religioossete tunnete üle nalja visata on ohutu. Aga eks minge kuhugi Araabiasse ning proovige seal kah midagi Muhamedi või Allahi kohta naljatada. Ning kivisadu on garanteeritud. Isegi mingi Euroopas avaldatud humoristliku karikatuuri pärast on inimesi ära tapetud.
Kristlaskõnts on ajaloo jooksul hukanud miljoneid nende "religioosseid tundeid" solvanud isikuid. 8. mai 2019 19:20
7. mai 2019 16:05
Vikerkaar taevas on saatanast!
7. mai 2019 17:28
taevane vikerkaar ei ole saatanast,küll on seda aga vikerkaare värvid kaaperdanud peedikud.
Vikerkaarest 7. mai 2019 17:41
Vana testamendi järgi pani vikerkaare taevasse Jehoova. Lepingu märgiks inimestega, et ta enam kunagi uut ülemaailmset veeuputust ei saada. Aga vanad kreeklased nimetasid vikerkaart jumalanna Irise naeratuseks. Kuid teatavad tegelased võõpasid selle nüüd cacaga üle.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS