Poliitika

Rahandusminister: analüüs alkoaktsiisi langetamiseks käib (101)

Ohtuleht.ee, 6. mai 2019 23:05
AlkoholiriiulFoto: Tiina Kõrtsini
Reformierakond algatas riigikogus eelnõu alkoholiaktsiisi langetamiseks. Rahandusminister Martin Helme (EKRE) lubab, et opositsiooni eelnõu nad põhimõtteliselt põhja laskma ei hakka. Kuivõrd alkoholiaktsiisi langetamine oli ka EKRE üks põhilubadusi, siis käib ministeeriumis töö selle analüüsimiseks.

2018. aasta riigieelarve vastuvõtmisel loodeti, et alkoholiaktsiisi laekub 341 miljonit eurot, tegelikul aga kogunes seda 232 miljonit eurot. Alalaekumise põhjustas alkoholiäri kasv Läti piiril ja Soome turistide vähenemine, tõdeb fraktsioon eelnõu seletuskirjas.

Alkoholiaktsiisi langetamine oli ka üks EKRE valimislubadustest. Rahandusminister ütles ERRile, et eelnõu ei hakata ainult seepärast tagasi lükkama, et selle esitas opositsioonipartei. „Loodame, et poliitilised oponendid ei ole eelnõu esitanud ainult tähelepanu püüdmiseks, vaid kavatsevad aktsiisi langetamist toetada ka riigikogu suures saalis,“ ütles Helme. Tema sõnul käivad ministeeriumis arutelud ja analüüsid aktsiiside langetamiseks. 

Samal teemal

28.03.2019
AKTSIISI KÜLMUTAMISE KIUSTE: õlle hind kerkib pärmina
14.03.2019
MISKI EI AITA: eestlased jäävadki paratamatult Lätist alkoholi ostma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee