Poliitika

VIDEO | Sven Mikser kandideerib samuti sotside esimeheks (15)

Toimetas Hindrek Pärg, 6. mai 2019 18:51
Sven MikserFoto: Alar Truu
Sven Mikser teatas, et kandideerib Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimeheks. 

Varasemalt nii kaitse- kui ka välisminister olnud Mikser ütles "Aktuaalsele kaamerale," et tema kogemusi, teadmisi ja oskuseid erakonda juhtida on sotsiaaldemokraatidel vaja. 

Samal teemal

Mikseri sõnul vajab SDE sellist juhti, kes suudab erakonda koos hoida. "Järgmised valimised - kohalikud valimised - on alles kahe ja poole aasta pärast, parlamendivalimised alles nelja aasta pärast ja nii kaua tuleb meil toime tulla nende kümne saadikuga siin, Toompeal, kelle valija on meile siia andnud," vahendab ERR-i uudisteportaal poliitiku sõnu. 

"See tähendab, et opositsiooni rolliga harjumisel ja väiksema parlamendi esindusega tuleb väga palju pühendada just kogu organisatsiooni aktiivsena hoidmisele ja siis juba saab tegelikult oma sõnumit viia ka laiemalt valijateni ja leida need inimesed, kes samuti meie sõnumist süttivad ja on valmis kaasa tulema.

Ja loomulikult ei ole meie ees sellist dilemmat, kas olla sotsiaalsed või demokraatlikud - need on mõlemad sotsiaaldemokraatide täiesti vältimatud algosad. Ma usun, et olukorras, kus on rünnaku all pressivabadus, olukorras, kus on rünnaku all vähemuste õigused, naiste õigused, ei saa ükski sotsiaaldemokraat öelda, et ei, meie ei tegele nende teemadega, meie tegeleme üksnes sotsiaalteemadega," sõnas Mikser

Lisaks Mikserile kandideerivad sotside uueks juhiks Riina Sikkut, Indrek Saar ja Lauri Läänemets. 

Vaata Mikseri "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuud: 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee