Juhtkiri

Juhtkiri | Moskva lennuõnnetus näitab, et reeglid on täitmiseks

Ohtuleht.ee, 6. mai 2019, 18:10

6 KOMMENTAARI

u
Uugu/ 7. mai 2019, 15:39
Oluline oli hoopis see, et lennuk läks katki, lülitus "minimaalsele reziimile" ja piloodid ei osanud sellist lennukit juhtida. Sellest ka kaks maandumisrajale lähenemist kuigi nähtavus oli 10 km ja maandumisrajalt tagasi üles kerkimine ning seejärel maha prantsatamine. Sellist jama, et raske maandumise teinud lennuki telik lõhub kandekonstruktsioonid, kütusepaagid ja siis süttib lennuk tõrvikuna, rohkem ei tea. Lääne lennukid elavad pikselööke probleemideta üle. Youtubis on küllalt videosid. 41 inimese surma põhjuseks olid kuritegelikult lollid piloodid ja saast tehnika.
u
Uppusid/ 7. mai 2019, 07:55
ju Estonialgi paljud selletõttu, et hakkasid lahkumise eel pakkima ja väärtuslikumat kaasa krabama.
m
7. mai 2019, 04:40
Mina olen pigem teisel seisukohal. Esiteks hukkunute arvu suurenemist ei põhjustanud mitte see, et keegi oleks tahtnud hirmsasti oma pagasit kätte saada, vaid see, et lennuki kapten ja piloot peavad täitma kontrolllehte. Hädaolukorras inimese aju lülitub pigem põgenemise laine peale, mitte et ta sooviks hirmsasti oma pagasit kätte saada. Miks niipalju hukkus, on see, et lennuki kapten ei tohi ust avada enne, kui ta on täitnud koos piloodiga kontrolllehte. Sisuliselt maksis minut või poolteist mitukümmend inimelu, mingisuguse kohustusliku kontrolllehe täitmise selle asemel, et avada kohe uksi.
m
mine.../ 7. mai 2019, 22:59
Mine kuskile oma kontrolllehega selles olukorras
k
Kristi/ 6. mai 2019, 18:34
Paraku inimaju ei funktsioneeri surmalähedastes hädaolukordades nii adekvaatselt kui tahaksime. Neid inimesi ei tohi süüdistada selles, et nende aju autopiloot ei ole samaväärne inimese omaga, kes distantsilt kommenteerib, kuidas taolistes olukordades käituda. Üks on teooria, teine praktika. Palun proovime enne ikka mõista - ja kui väga vaja, alles siis hukka mõista.
n
niion / 6. mai 2019, 17:46
Paar rinnahoidjaid ja trussikuid oli inimelu hind... selleasemel,et aidata ligemest,päästa lapsi...vinnati kohvreid välja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee