Eesti uudised

Keskkonnainspektsiooni juht sagedastest lõhnakaebustest: varem maainimesed teadsid, et s**t haiseb (12)

Eesti Päevaleht, 6. mai 2019, 11:05
LoomalautFoto: Aldo Luud
Keskkonnainspektsiooni juhi Olav Avarsalu sõnul kulutab inspektsioon aina rohkem ressurssi üha tundlikumate inimeste kaebuste kontrollimisele ja idülliootustega maale kolinud inimeste üks sagedasemaid hädasid taludest tulev hais.

Tundlike kodanike kaebuste kõrval on Avarsalu sõnul palju olulisem probleem selles, et riik on üritanud aina rohkem reguleerida küsimusi, mida ei peaks üldse nii detailselt reguleerima ning mille saaks korda üldkehtestatud normidega. „Mida rohkem sa kehtestad bürokraatlikke nõudeid, seda rohkem läheb ametnikel aega, et neid nõudeid iga loa peale kirja panna ja läbi kaaluda,“ selgitas ta ja lisas, et praegu tegeletakse väga põhjalikult asjadega, mille mõju on tegelikult sama suur kui kapinuppude värvivalik.

Inimeste pisikaebuste peale hakkas Avarsalu muigama ja selgitas seda ootuste muutumisega ning lisas, et nüüd on lisaks tehastele hakanud uuesti tekkima haisuprobleemid ka põllumajandusettevõtete ümber. Tekkinud on trend, et inimesed kolivad farmide lähedale idülli otsima, aga kui avastavad, et hais nendeni jõuab, siis tahavad, et farmid kinni pandaks.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee