Maailm

INIMELUDE HIND: Moskva lennukilt põgenejad rabasid oma kohvreid, jättes kaasreisijad tulelõksu (56)

Egert Pärna, 6. mai 2019 10:48
Foto: Reuters/Scanpix
Moskvas Šeremetjevo lennujaamas tegi eile hädamaandumise reisilennuk, mis süttis maandudes põlema, elu kaotas üle neljakümne inimese. Interfaxi teatel võis reisijate surma põhjustada inimeste soov enda käsipagas kaasa võtta.

Aerofloti lend SU1492 oli teel Moskvast Murmanski, kirjutab International Flight Network. Lennukiks oli Sukhoi Superjet 100-95B, registreerimistunnusega RA-89098, mida Aeroflot hakkas reisijate teenindamiseks kasutama 2017. aasta septembris.

Õnnetuse ametlik põhjus pole veel teada, mitmed reisijad räägivad aga lennukit tabanud pikselöögist. “Me tõusime õhku ja siis lõi välk lennukisse sisse,” ütles üks pääsenu Komsomolskaja Pravdale. “Lennuk pöördus tagasi ja maandumine oli ränk. Me olime nii hirmunud, et kaotasime peaaegu teadvuse. Lennuk hüppas maandumisrajal kui rohutirts, lõpuks maale jõudes süttis põlema.”

Foto: AFP/Scanpix

Uudisteagentuur Interfax kirjutab, et evakuatsioon venis, kuna mõned reisijad soovisid enne lennukist väljumist käsipagasi kaasa võtta. Tunnistajate sõnul olid lennuki tagaosas olevad reisijad enda istmetel kinni, kuna keskel olevad reisijad soovisid käsipagasi enne lennukist väljumist ühes võtta. Seda kinnitavad ka videod, kus võib näha jopede ja kohvritega väljuvaid inimesi.

Aeroflot teatas, et lennuk evakueeriti 55 sekundiga, normiks peetakse 90 sekundit. Piloot lahkus põlevast lennukist viimasena. Lennukis viibis 73 reisijat ja viis meeskonnaliiget.

Foto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee