Poliitika

Riigikogu liikmed ei kipu autoliisingu hüvitamist lõpetama (64)

Eesti Päevaleht, 6. mai 2019 07:55
Foto: TIINA KÕRTSINI
Avalikkus kritiseerib riigikogu töö puhul kõige teravamalt just kuluhüvitiste maksmist ja eriti seda, et nende eest saab ka autot liisida, kuid enamik riigikogu erakondi on seisukohal, et pragune süsteem ei vaja muutmist ja on isegi vajalik, kuna laseb saadikutel pealinna kolimata oma tööd teha.

Kuigi riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaas ütles, et EKRE oleks valmis toetama muutust, et kuluhüvitiste eest ei saaks üldse autot liisida, tõdes ka tema, et riigikogu liikmel on tööks autot vaja.

Keskfraktsiooni juht Kadri Simsoni hinnangul tähendaks autoliisikngu kuluhüvitiste seast eemaldamine kaugemal elavate saadikute karistamist ja poliitiku hinnangul on 450 eurot auto liisimiseks piisav summa ja seda ülempiiri ei ole tema arvates tarvis muuta.

Riigikogu eelmine esimees Eiki Nestor sõnas, et kaugemal elavate saadikute jaoks on kuluhüvitisest auto liismine võimalus vajalik, sest peale Toompea töö on ühel riigikogu liikmel tihti kodukandis mitmesuguseid kohustusi ja kui kuluhüvitiste reegleid karmistada, hakkasid Nestori sõnul kaugemal elavad saadikud peredega pealinna kolima.

Isamaa fraktsiooni juht Priit Sibul ja Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas arvasid, et praegune süsteem on küllalt hea ja seda pole vaja muuta ning sotsiaaldemokraatide liige Kalvi Kõva möönis, et kuigi kehtiv kulude hüvitamise kord ei ole tema arvates ideaalne, pole senini paremas süsteemis kokku lepitud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.