Maailm

FOTOD JA VIDEOD | TRAGÖÖDIA MOSKVAS: leegitsedes hädamaandunud lennuki pardal suri üle 40 inimese (55)

Toimetas Gerly Mägi, 5. mai 2019 21:42
Kuvatõmmis videostFoto: instagram.com/mikkentosh/
Moskvas Šeremetjevo lennujaamas tegi hädamaandumise reisilennuk, mis süttis põlema. Seni teadaolevalt on hukkunud enam kui 40 inimest.

Aerofloti lend SU1492 oli teel Moskvast Murmanski, kirjutab International Flight Network. Lennukiks oli Sukhoi Superjet 100-95B, registreerimistunnusega RA-89098, mida Aeroflot hakkas reisijate teenindamiseks kasutama 2017. aasta septembris.

Vene meedia teatel oli õnnetuse hetkel lennukis 78 inimest, kellest viis olid meeskonna liikmed. Videost on näha, et reisijad hakkasid esiukse kaudu kohe lennukist evakueeruma, kui see lennurajal seisma jäi. Esialgse info järgi õnnestuski reisijad päästa ning viga sai viis inimest. Hiljem teatasid võimud 13 hukkunust ja veel vähemalt 15 kannatanust. Päev hiljem oli ohvrite arv tõusnud juba 41ni.

Interfaxi teatel kadus lennuki ja lennujaama vahel sideühendus ning lennuk maandus "täielikus vaikuses".

Õnnetuse põhjus selgub ilmselt uurimise käigus. Uudisteagentuur TASS kirjutab aga, et selle taga võis olla lennukit tabanud pikselöök.

Šeremetjevo lennujaam suleti pühapäeval õnnetuse tõttu täielikult.

Välisminister Urmas Reinsalu avaldas oma Venemaa kolleegile Sergei Lavrovile kaastunnet seoses lennukiõnnetusega. "Avaldan sügavat kaastunnet Eesti valitsuse ja rahva poolt selles kohutavas tragöödias elu kaotanute peredele ja lähedastele," seisab Reinsalu kirjas oma kolleegile. „Soovin kannatanutele kiiret paranemist."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee