Seisukoht

Seisukoht | Rohkem lapsehoidjariiki? (3)

Elis Kusma, toimetaja, 5. mai 2019, 19:58
Foto: Keit Paju
Eesti tõus Euroopa riike harjumuste ja elustiili ülereguleerimise järgi järjestavas nn lapsehoidjariikide edetabelis 12. kohalt 3. kohale vaid kahe aastaga ei tule erilise üllatusena: „tänada“ võib kehtiva alkoholipoliitika arhitekte ja eelmist valitsust, kes plaanis muu hulgas lisamaksustada magustatud jooke. Omaette küsimus on, miks jäi rahva tervise pärast selgelt muret tundev liit siin pidama, ega võtnud sihikule eestlaste suitsetamisharjumusi – indeksi koostajate sõnul on selle puhul kehtivad piirangud võrreldes ülejäänud Euroopaga pigem leebed. Ei tahaks kahtlustada, et asi on ühe muidu nii agara endise terviseministri soovimatuses tegelda isiklike pahedega.

Mittesuitsetajana ei saa aga nõustuda, et Eestis on sellega niigi hästi. Liiga sageli võib astuda kaubanduskeskuse uksest või bussist otse keset suitsupilve, rõdul või lahtise akna peal suitsetavad naabrid pole võõras mure peaaegu ühelegi kortermaja elanikule, ning eriti tüütu kombe üle – kõndimise ajal suitsetamine keset kitsast ja rahvarohket tänavat – olen korduvalt kurtmas kuulnud suitsetajaid endidki.

Mis siis teha? Täielik tänaval suitsetamise keeld ja üleastujatele krõbedad trahvid kaela? Või saaks viisakalt käituda ka ilma riikliku sunnita?

3 KOMMENTAARI

g
Gunnar Stahl 6. mai 2019, 17:53
Kui need tõrvajad oleksid tõesti ausad ja intelligentsed inimesed, siis oleks ju asjal kindlasti ka jumet, kuid nad on ju viimased s.u.l.i.d ja v.a.r.g.a.d, kellele on oluline ainult nende heaolu ning eesti rahvast on neil apsoluutselt suva.
e
Eino Taruk 6. mai 2019, 12:42
Samuti mittesuitsetajana ei saa nõustuda, et suitsetajaid tänavatel eriti palju oleks. Väga vähe on. Nende arv on vähenenud drastiliselt. Kui varem kõndis peaaegu iga mees koni näpus, siis praegu kõnnivad üksikud ja sood on võrdsustunud, suitsetavad tibinad pole haruldased.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee