Maailm

12 AASTAT KADUNUD: Madeleine McCann’i otsingutel on uus juhtlõng – Saksa pedofiil (51)

Toimetas Gerly Mägi, 5. mai 2019, 16:36
KADUMISKOHT: siin läks 12 aastat tagasi kaduma kolmeaastane Madeleine McCannFoto: Reuters/Scanpix
Saksa politseiametnikud on tuvastanud kaks uut kahtlusalust Madeleine (Maddie) McCann'i juhtumis. Üks neist on 48aastane mõrvar, kes istub juba vangis, kuid polnud varem Maddie loo uurijate huviorbiiti jäänud.

3. mail möödus 12 aastat päevast, mil Lõuna-Portugalis Praia da Luzis kadus jäljetult väike inglise tüdruk Madeleine McCann, kelle saatus on siiani teadmata. 12. mail on kadunud piiga 16. sünnipäev. 

Samal teemal

Lõputuna näiv otsimine ja uurimine pole aga tingimata tupikteel. Nimelt on politseil kaks uut kahtlusalust, kellest üks pakub uurijatele eriti huvi. 48aastane sakslane Martin Ney on pedofiil ja süüdi mõistetud kolme lapse mõrva eest. Tema ohvriteks olid 1992. aastal 13aastane Stefan Jahr, 1995. aastal kaheksa-aastane Dennis Rostel ning 2001. aastal üheksa-aastane Dennis Klein. Neyle mõisteti 2012. aastal eluaegne vanglakaristus, kirjutab Daily Mail.

Ehkki kõik Ney ohvrid on olnud poisid, usuvad eksperdid, et pedofiilid ei vali oma ohvreid soo järgi.

The Suni andmetel tuntakse Ney'd kui maskiga meest, kes Algarve piirkonnas ringi kummitas ja 1990ndatel mööda Portugali ringi reisis. Mehel oli komme end kamuflaaži abil põõsas peita ning siis laste mänguväljakute ääres ootamatult põõsast välja hüpata, kui mõni ilus väikelaps silmapiiril.

Läinud aastal olla Ney oma kongikaaslasele üles tunnistanud, et on tapnud veel neljanda lapse – prantsuse koolipoisi Jonathan Coulomi. 2004. aastal läks 10aastane poiss kaduma populaarses suvituspiirkonnas Saint-Brevin-les-Pins'is. Hiljem leiti tema surnukeha. Ney'le pole selle ülestunnistuse eest veel süüdistust esitatud.

Tema võimalikku süüd on uuritud ka ühe teise lapse kadumisega Portugalis. 1996. aastal kadus Aljezuris saksa poiss Renee Hasse. Kuid politsei ei tuvastanud Ney seost poisi kadumisega.

Ney on ka varem Maddie kadumise tõttu üle kuulatud, kuid siis eitas mees oma seotust. Toona ei leidnud Portugali politsei põhjust Ney'le süüdistuse esitamiseks. Scotland Yard on nüüd aga veendunud, et Ney peaks olema põhiline kahtlusalune ning nad edastasid kõik tõendid juhtumit uurivale Portugali politseile. 

Perekond McCann'ide sõber on Ney võimalikust seotusest šokis. "Kujutate ette, mida Madeleine'i vanemad tunnevad, teades, et lapsi mõrvanud pedofiil võib olla nende tütre röövi taga. See on enam kui õudne!" ütles ta Daily Mailile.

Martin Ney – kolme lapse tapmises süüdi mõistetud pedofiilFoto: Scotland Yard

Meenutus: mis juhtus 2007. aasta 3. mail?

Ööunele pandud tol ajal alles kolmeaastane Madeleine McCann kadus Portugalis Algarve rannikul Praia da Luzis puhkemajast 2007. aasta 3. mai õhtul. Tema vanemad õhtustasid samal ajal koos sõpradega seal ligidal tapasebaaris ning isa ja ema käisid  kordamööda  kontrollimas, kas lastega on kõik on ikka korras.

Kate ja Gerry McCann on toda saatuslikku õhtut kirjeldanud järgmiselt: “See oli tavaline õhtu: vahetasime seitsme paiku väiksematel lastel mähkmed, puhastasime hambad, lugesime lastele unejuttu. Lapsed jäid kohe magama. Me jõime rahulikult klaasi veini. Kell 20.30 läksime sõpradega kohtuma 45 meetri kaugusele tapasebaari. Baar oli sedavõrd lähedal, et õhtustasime otsekui aias. Umbes poole tunni järel käis üks meist toas lapsi vaatamas. Me ei mõelnud sekunditki, et Madeleine võiks olla ohus.”

Ja siis, kell 22, avastas Kate, et lastetoa aken on lahti ja Maddie kadunud. Maddie kaksikutest õde ja vend, kaheaastased Amalie ja Sean, magasid pärast vanema sõsara kadumist rahulikult edasi. Hoolimata kohe alustatud otsingutest ei leidnud Portugali politseinikud ei tüdrukut ega ka kurjategijat.

Maddie lugu vallutas 2007. aastal maailma ajakirjanduse mitmeks kuuks ning on tänini ikka ja jälle tähelepanu all. Vanemad Kate ja Gerry McCann ei ole kaotanud lootust, et nende tütar leitakse elavana. Nad teevad Madeleine'le endiselt jõulu- ja sünnipäevakinke. Nende kodumajas Rothleys on Madeleine'i toas juba terve kuhi kenasti pakitud kingitusi.

Maddie otsimisele on kulutatud juba üle 12 miljoni naelsterlingi (u 14 miljonit eurot). Kõigist pingutustest hoolimata ei ole aga kolmeaastasena kadunud last leitud ei elavalt ega ka surnult. Aeg-ajalt saabub küll teateid, et maailma ühes või teises nurgas on nähtud Madeleine McCanni sarnast tüdrukut. Kontrollimisel on aga alati selgunud, et see pole otsitav.

51 KOMMENTAARI

P
23. juuni 2019, 18:10
Pilt kus Madeleine vanemad hoiavad pilti käes on tüdrukul pruunid silmad, aga pilt kus ta on väiksem on tal sinised silmad. Kas on ikka sama inimene?
t
tumedad varjud 6. mai 2019, 17:28
Mina usun Portugali uurija Gongalo Amarali juttu , nii see oli on ja jääb . Internetis on küllalt pilte Kate McCannist , veab oma nägu imelikult aga pisaraid ei ole ühelgi pildil . Minu jaoks on need vanemad " külmade maskidega" näitlejad .
Loe kõiki (51)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee