Maailm

Troopiline tsüklon möllab India idarannikul 

Toimetas Greete Kõrvits, 3. mai 2019, 18:57
Foto: AFP/Scanpix
„Äkki läks nii pimedaks, et ei näinud enam viie meetri peale. Ümberringi lendasid reklaamplakatid ja kaubakioskite tükid. Tuule jõud oli nii suur, et kiskus palme koos juurtega maast välja,“ kirjeldab pealtnägija, kuidas 55 meetrit sekundis puhuvad tuuled reedel India idarannikule jõudsid.

Võimud evakueerisid enam kui miljon inimest, kuid juba on teateid esimestest inimohvritest – hukkus kaks inimest. Odisha osariigis evakueeriti tormi eest kuni miljon inimest ning ka naaberosariigid on kõrgendatud valmisolekus.

Foto: AFP/Scanpix

Tsüklon Fani on üks viimase aja võimsamatest tormidest, mis Indiat tabanud, kirjutab BBC. Tsüklon ujutas üle mitmed asulad India idarannikul. Arvestades, et Odisha (kasutusel ka nimi Orissa) on üks India vaesemaid osariike, võib torm seal teha hullemat kahju kui ehk mõnes paremini varustatud ja parema infrastruktuuriga piirkonnas.

Eelmisel aastal Indias möllanud troopiline tsüklon Ockhi tappis rohkem kui 250 inimest ja 600 on siiani kadunud. 20 aasta eest hukkus sarnases tormis Indias 10 000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee