Nädala TOP

Top | Kaabu ja dressipluus (29)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 3. mai 2019, 16:55
Foto: Erki Pärnaku
Tõelise härrasmehena kaabut kandval EKRE juhist siseministril andis talle omasel tasakaalukal, soliidsel ja vaoshoitud moel imestada, kui valitsusliikmete vande andmisele riigikogus dressipluusis ilmunud president EKRE ministri puhul „emotsionaalselt ülesköetud“ naisena saalist lahkus. Põhiseaduslik kord ootab seda valdava spetsialisti poolt taastamist.  

ELi lipp riigikogus põlu all

Uue võimuleppe tekst küll mainib Eesti jätkuvat kuulumist ELi ja NATOsse, kuid spiikriks tõusnud EKRE eesindaja lasi ühe esimese asjana riigikogu saalist ELi lipud ära koristada. Järelikult Eesti kuulumine ELi pole uue seltskonna jaoks sugugi nii iseenesestmõistetav.  

29 tundi ministriks

EKRE sai võimuerakonnana esimesed triibulised, kui algatatud kriminaalasja tõttu pidi ametist lahkuma napilt ööpäeva ministristaatust nautida jõudnud Marti Kuusik. Neistki nappidest töötundidest pidi ta märgatava osa kulutama selgitustele, kuidas ta eksabikaasa tegelikult käeluu murdis.

Lahkumishüvitiste külvamine

Suhteliste vaeste poolest rikast riiki iseloomustavad ka helded hüvitised ja peemiad, olgu nende maksmiseks siis seaduslik alus või mitte. Paljude poliitikute meelest vähemalt maksmist üritada ikka tasub, olgu selleks siis Martin Repinskile, Jaak Aabile, Taavi Aasale või Katri Raiki poolt parteiõdedest nõunikele määratud hüvitised või preemiad.

Suuorgan ja hea tuju

Uue võimuliidu karismaatilised staarid tutvustavad Eestit jõuliselt välismaal, kasutades küll „hea tuju“ käemärke, küll oma „suuorganit“. Raha eest poleks Eestis keegi jaksanud osta lehepindadel kajastust üle ilma juhtivates väljaannetes. Eestile omase kadedusega on võimuliidu teine osaline küll lubanud EKRE muutumist, kuid tõelist annet teatavasti vaka all ei hoia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee