Krimi

MAKSKE VÄLJA! Vastuoluline ekskohtunik Leo Kunman nõuab riigilt tagantjärele mitme aasta pensioni (22)

Juhan Haravee, 3. mai 2019 16:18
JONNI TÄIS: Aastate eest oli kohtunik Leo Kunmanil töid ja tegemisi sedavõrd palju (sh nii kohtuniku kui ka kohtualusena), et pensioniavalduse esitamine ei tulnud mitte meeldegi.    Foto: Aldo Luud

Legendaarne õigusemõistja Leo Kunman käib kohut riigiga, kes ei soovi talle kui teenekale justiitspensionärile kogu vaevaga välja teenitud pensionihüvitist tagasiulatuvalt lauale laduda. 2. mail jättis Tallinna ringkonnakohus Kunmani apellatsioonkaebuse rahuldamata. Kahes kohtuinstantsis on peale jäänud riik, ees ootab Riigikohus.

Eelmisel suvel riputas kohtunikutalaari varna ja siirdus pensionile Harju maakohtu staažikas õigusemõistja Leo Kunman. 24 aastat peetud ametist ei lahkunud ta just kõige vaiksemal moel, nagu oleks väärikast ametimehest võinud oodata. Kohtunikele seadusega kehtestatud pensioniea lae saavutanud Kunmani pahameelt ja  süüdistusi said omal nahal tunda nii endised kolleegid kohtunikud, prokurörid kui ka kaitsepolitseinikud. Ootamatute avaldustega lagedale tulnud värske pensionär sai oponentidelt vääriliselt hurjutada ning sinna see vastastikusest kriitikast tulvil sõnelus paraku jäigi.

Möödunud aasta augusti esimesel nädalal pensionipõlvega algust teinud Leo Kunmani on tituleeritud Eesti vastuolulisimaks kohtunikuks, sest ta on kohtunikukarjääri jooksul ka ise kohtu alla sattunud. Sealt on ta küll õigeksmõistetuna tulema pääsenud ning oma kutsetööd puhta südametunnistusega jätkanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2018
Endine kohtunik Leo Kunman: kapo kiusas mind alusetult taga
22.10.2018
Endine kohtunik Leo Kunman: ma ei tea kättemaksuhimulisemat naist kui Lavly Perling
14.08.2018
Juhtkiri | Ekskohtunik Kunmani süüdistused nõuavad klaarimist
17.03.2012
Õigeks mõistetud kohtunik Kunman: tervist kohtuotsus enam tagasi ei too!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee