Ilm ja loodus

Nädalavahetus toob lörtsi ja vihma (1)

Ohtuleht.ee, 3. mai 2019, 15:36
Foto: Teet Malsroos
Reedehommikune lumesadu ei pruuugi ilmataadi viimaseks vembuks jääda. PIlved toovad lörtsi ja vihma ka laupäeval Eesti kohale. 

Laupäeva  öösel liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väikse. Lääne- ja loodetuul ulatub Soome lahe ääres puhanguti 15 m/s, pärast keskööd tuul nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on 0..-5, meretuulele avatud rannikul kuni +4°C. Samal ajal jääb madalrõhuala Põhja-Euroopa õhuruumi ja selle serva mööda liigub väike rahulik osatsüklon Läänemere põhjavete kohale. Ümbritsev pilveala jõuab juba hommikuks Lääne-Eesti kohale ning toob lörtsi ja vihma. Päevaks laienevad sajupilved üle Eesti. Puhub võrdlemisi tugev lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 5..9, Lõuna-Eestis tõuseb 11..12°C-ni.

Pühapäeva öö hakul on laialdaselt vihma- ja lörtsihooge, pärast keskööd jääb sajuhooge harvemaks. Päev on tõusva õhurõhu foonil küll pilverünkadega, aga sajuhooge on vaid üksikuid. Läänekaare tuul on tugevam öösel, ulatub puhanguti 12-13 m/s, päev on rahulikum. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 6..11°C.

Esmaspäeval muutub Skandinaavia kohal madalrõhkkond aktiivsemaks ja laieneb Läänemerele. Venemaa lääneserva mööda aga liigub põhja poole madalrõhuvöönd. Nende vahel kujuneb Eesti kohale kitsas nõrk kõrgrõhuvöönd. Öösel ulatub tõenäoliselt Ida-Eestisse sajuvöönd ühes vihma ja lörtsiga, päev on olulise sajuta. Tuul on võrdlemisi nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -3..+2, rannikul kuni +5°C, päeval 9..14°C.

Teisipäeval  püsib vastasseis lääne ja ida pool valitseva madalrõhkkonna ning üle Eesti kitsa ribana kulgeva kõrgrõhuvööndi vahel. Lõunakaarest lisandub niiskust ning siin-seal sajab vihma, suurem on tõenäosus idapoolsetes maakondades. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel +1..+6, päeval 7..12°C. 

Kolmapäeval  peaks tugevnev kõrgrõhkkond ilma suurema sajuta ja rahuliku hoidma. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, meremõjuga rannikul kuni +5, päeval 10..15°C.

Samal teemal

3. mai 2019, 08:16
GALERII | Talv naasis ootamatult: kevadlilled mattusid lume alla
30. aprill 2019, 18:58
ETTEVAATUST: nädala lõpus võib sadada lund

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee