Üks Virumaa kohal tiirutama hakkav ründelennuk.Foto: Kaitseväe peastaap
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 3. mai 2019 11:49
Kevadtormi õppused on täies hoos ja selle raames lendavad ründelennukid öösel Virumaa kohale tiirutama. Kohalikel soovitatakse koduloomad siseeruumidesse viia ja suuremaks müraks valmis olla.

Õppusel osalevad Poola ründelennukid Su-22 teevad reede öösel madallende Lääne- ja Ida-Virumaakohal, mis on vajalikud ettevalmistuseks järgmisel nädalal algavaks õppelahingute etapiks. 

Lennud toimuvad ajavahemikul 21.00–22.30. Kaitsevägi palub kõigil piirkonna elanikel sulgeda oma koduloomad siseruumidesse ning hoiatada ja selgitada lapsi ning eakaid toimuvast. 

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi kohal on ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.