Kīlauea vulkaan.Foto: Pixabay
Toimetas Aare Kartau 3. mai 2019 11:27
Hulljulge mees ei järginud Hawaiid külastades ohutusnõudeid ja kukkus vulkaani, ent jäi õnnekombel ellu, vahendab Newsweek.

Kohaliku päästeameti sõnul kukkus 30. eluaastates mees 18-20 meetrit Kīlauea vulkaani Halemaumau kraatrisse. Pealtnägijate sõnul olevat ta roninud üle metallpiirde, et vaatamisväärsusest paremat ülevaadet saada. Õnnetuseks kaotas ta tasakaalu ning kukkus. Mehe päästmine võttis aega mitu tundi. Ta leiti elusana, kuid toimetati kiirelt haiglasse. 

„Külastajad ei tohiks kunagi ohutuspiirdeid ületada, eriti ohtlike ja ebastabiilsete kaljude ääres,“ teatas vastutav pargivaht John Broward. Ta lisas, et turvanõuete eiramine võib viia vigastuste ja halvemal juhul surmani.

Kīlauea vulkaan asub Hawaii Big Islandil. See on USA kõige ohtlikum vulkaan ning Hawaii viiest vulkaanist kõige aktiivsem. Detsembris avaldatud uuringu kohaselt oli 2018 toimunud purse 200 aasta suurim. Hetkel pole küll vulkaan ohtlik, kuid jääb liigituselt siiski „aktiivseks vulkaaniks“, mis võib tulevikus purskama hakata.