Maailm

Zelenskõi: Venemaaga on meil ühine ainult riigipiir! (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. mai 2019, 22:42
Foto: AP/Scanpix
Mai lõpus Ukraina presidendi ametisse astuv Volodõmõr Zelenskõi (pildil) teatas vastusena Vene riigipea mõtisklusele sellest, et venelastel ja ukrainlastel on palju ühist, et ühine on kahe riigi rahval vaid riigipiir.

Õhtuleht kirjutas 28. aprillil, et Venemaa president meelitab ukrainlasi Vene kodakonsusega. Zelenskõi vastas, et Vene kodakondsuse saamisest võivad  kinni hakata ainult need ukrainlased, kes püüavad pääseda kriminaaluurimise alt või kelle venelaste propaganda on muutnud mõtlemisvõimetuiks zombideks.

„Ma olen tükk aega mõelnud selle „palju ühist“ asja peale Ukraina ja Venemaa vahel,“ kirjutas Zelenskõi Facebookis. „Reaalsus on selline, et praegu, pärast Krimmi annekteerimist ja agressiooni Donbassis, on meil „ühist“ alles vaid üks asi – riigipiir. 2295 kilomeetrit ja 400 meetrit „ühist“. Ja Venemaa peaks vabastama oma kontrolli alt iga viimase kui millimeetri Ukraina poolelt. Alles siis saame hakata meie „ühise“ otsinguid jätkata.“ Vennalikeks Ukraina ja Venemaa suhteid Zelenskõi sõnul kuidagi pidada ei saa.

14 KOMMENTAARI

a
aivar 3. mai 2019, 17:29
Ise oled tinistatud.Kas ei saanud artiklist aru.Enne loe,seedi ja siis kirjuta vastus.
l
Loodetavasti 3. mai 2019, 12:20
seob meid venelastega edaspidi aina vähem asju,sest tuleb siiski meeles pidada,et eesti rahval rohkem vaenlasi ei ole kui nemad.Elektrivõrgud peab neist lahti ühendama ja üldse nendega mitte tegemist tegema.
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee