Seisukoht

Seisukoht | Hiigelhüvitis ei haise?! (5)

Evelin Kivimaa, veebitoimetaja, 2. mai 2019, 18:16
Foto: Stanislav Moškov
Praegu, kui Eestis vireleb üha rohkem inimesi suhtelises vaesuses, tundub eriti ebaõiglane, et riik laristab maksumaksjatelt kogutud raha, loopides seda laiali hiigelhüvitisteks. Raha ju ei haise! Või siiski?!

Jaak Aabi mullune hüvitis lehkab peale pohmelli ka ebaõigluse järele. Lihtne inimene jääks omal soovil töölt lahkudes ju tühjade pihkudega. Kui aga ministrihärra juhib autot pummeldamise jääknähtudega, jääb politseile vahele ja astub tagasi – siis on 27 000 eurot nagu maast leitud!

Parem hilja kui mitte kunagi: hea seegi, et Aabil on piisavalt südametunnistust, et ta lubas nüüd avalikkuse survel selle haisva hüvitise tagasi maksta. Seaduse järgi pole omal soovil lahkuval ministril ju õigust sellist hüvitist saada.

Küll aga on igati seaduslik, et kui riigikogulane on olnud ametis vähemalt aasta aega ja astub tagasi omal soovil, saab ta hüvitiseks kolme kuu palga. On see õiglane? Kui riigikogu leiab, et jah, siis oleks ainult õiglane maksta kolm kuupalka välja igale Eesti inimesele, kes mingil põhjusel tööl ise lahkumisavalduse lauale paneb. 

5 KOMMENTAARI

k
kossa 3. mai 2019, 12:46
ja riigikogulased,keda tegemata töö pärast tagasi ei valita saavad hiigelhüvitised seaduse järgi,mille nad ise välja töötasid.ja seda seadust muuta po...
(loe edasi)
a
ain 3. mai 2019, 11:21
tehku see seaduse muutmise seadus ja saaksid kohe asja ära teha-kuluhüvitised nulli!!!igasugu hüvitised ja preemiad nulli.. nüüd eelmise valitsuse joodikust minister uuesti ministriks?? ikka pätt pukki!!
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee