Ilm ja loodus

Lootus ilusale kevadele pole veel kadunud: temperatuur tõuseb pärast kümnendat maid (2)

Toimetas Hindrek Pärg, 2. mai 2019, 17:06
Tudengid Tartus kevadet nautimasFoto: Aldo Luud
Riikliku ilmateenistuse kuuprognoosi järgi soojeneb õhk kümnenda mai paiku ning kuu teisel poolel on oodata temperatuure 20 kraadi ringis. 

Riiklik ilmateenistus kirjutab, et mai esimene pool on sajusem ja jahe, kuid lehekuu teine pool on kuivem ja keskmisest soojem. Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi piires (norm 8,7..11,9°C) nagu ka sademeid(norm 30..55 mm).

Kuu esimesel poolel sajab sageli vihma, kuu algul ka lörtsi, kuid sajuhulgad ei ole eriti suured. Õhutemperatuur on mai algul tavapärasest madalam, kuid kümnenda kuupäeva paiku ilm soojeneb. Kuu teisel poolel on sademeid vähe ja lõunavoolus saabub sooja, mis tõstab õhutemperatuuri ajuti 20 kraadi ümbrusesse. Mai lõpul muutub aga ilm niiskemaks ja jahedamaks.

Maanteamet saatis neljapäeval välja ka hoiatuse, et öösel vastu reedet on oodata lörtsi- ja lumesadu, mistõttu võib teedel esineda libedust. Homme hommikul jääb sadu harvemaks. Oht on suurem Põhja- ja Ida-Eestis.

„Palume sõidukijuhtidel olla ettevaatlikud ning valida teeoludele vastav sõidustiil,“ sõnas liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee