Krimi

VIDEO | Purjuspäi liiklusõnnetuse põhjustanud Gruusia kodanik sai karistuseks vangistuse ja sissesõidukeelu (7)

Toimetas Triinu Laan, 2. mai 2019 15:50
Foto: PPA
Aprillis toimus Saku vallas liiklusõnnetus, kus sõiduauto BMW rammis mitmeid liiklusmärke ja sõitis teelt välja. Auto roolis olnud alkoholijoobes välismaalane, 38-aastane Gruusia kodanik, sai karistuseks lisaks vangistusele ka sissesõidukeelu kolmeks aastak

Liiklusõnnetus toimus 10. aprillil kella kahe ajal öösel Pärnu maanteel. Sõiduautot juhtinud mees pääses vigastusteta, teisi reisijaid autos ei olnud.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe ütles, et BMW lõhkus enne teepiirdesse sõitmist mitu elektroonilist liiklusmärki ning jalakäijate foori. Sündmuskohale sõitnud politseinikud leidsid autojuhi pisut eemalt tuigerdamas.

„See juhtum on näide sellest, kuidas alkoholi tarvitamine ja sõiduki juhtimine ei käi kokku,“ ütles Kullamäe. „Kokkuvõttes oli see õnnelik õnnetus, sest teepiire peatas sõiduki enne, kui oleks võinud juhtuda midagi hullemat. Selline teguviis on siiski elukohtlik nii endale kui ka kaasliiklejatele ja ei tasu õnnele loota.“

Lühimenetlusega mõistis kohus roolis olnud mehele lõplikuks põhikaristuseks vangistuse neljaks kuuks, millest kohe tuli ära kanda seitse päeva. Ülejäänud kolm kuud ja 23 päeva vangistust ei kuulu täitmisele, kui mees ei pane aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena määrati talle Eesti Vabariigist väljasaatmine koos sissesõidukeeluga kolmeks aastaks. Kohtuotsus jõustus aprilli lõpus.

Selle aasta nelja kuuga on joobes juhtide süül toimunud 140 liiklusõnnetust, neis on vigastada saanud 26 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee