Poliitika

RIIK JÄLLE RIKKAMAKS: Jaak Aab maksab tagasi alusetult saadud hüvitise (81)

Johanna-Kadri Kuusk, 2. mai 2019, 10:18
Jaak AabFoto: Tiina Kõrtsini
Värske riigihalduse minister Jaak Aab sai möödunud aastal ministrikohalt lahkumise eest kopsaka hüvitise. Nüüd lubab minister saadud raha riigikassasse tagasi maksta.

Aab kinnitas Õhtulehele, et pärast rahandusministeeriumi kantsleriga arutamist otsustas ta mullu saadud hüvitise tagastada. Miks minister seda kohe pärast hüvitise saamist ei teinud?

Samal teemal

„Siin on olnud varem erinevaid juhtumeid. Kui mina selle raha sain, siis küsisin rahandusministeeriumilt veel üle ja sealt öeldi, et kõik on seaduslik,“ selgitas Aab. Minister märkis, et vahepeal on olnud sarnaseid ministrite tagasiastumise juhtumeid, mis on praktikas teistmoodi lahenenud. „Nagu näiteks Urve Paloga ja nüüd ka Marti Kuusikuga. Ma olen öelnud ajakirjandusele, et ma maksan selle raha tagasi.“

Eile leidis meedias kajastust, et vaid päeva ametis olnud Marti Kuusik oleks teatud tingimustel võinud saada 31 000 eurot hüvitist. Selgus, et ta seda ei saa, kuna lahkus ministrikohalt omal algatusel ja seaduse järgi sellises olukorras lahkumishüvitist ei maksta.

Jaak Aabi olukord oli möödunud aastal sarnane. Toona haldusministrina töötanud poliitik jäi autoroolis alkoholi jääknähtudega politseile vahele, misjärel ta ise ametikohalt tagasi astus. Aab sai toona 27 000 eurot hüvitist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee