Poliitika

Marina Kaljurand: Aabile maksti hüvitis valesti  (32)

Toimetas Triinu Laan, 2. mai 2019 09:06
Foto: Daisy Lappard
Kolmapäeval kirjutas Õhtuleht, et poolteist päeva ministriametis olnud Marti Kuusik jääb lahkumishüvitisest ilma, kuna lahkus ametis omal soovil. 

Selle valguses tõstetus küsimus, kas jääknähtudega vahele jäänud toonane riigihaldusminister Jaak Aab oleks pidanud omal soovil ametist lahkudes saama hüvitist kuue kuu palga ulatuses. Aab sai kokku hüvitist 27 312 eurot, lisaks puhkusekompensatsioon. 

Endine välisminister Marina Kaljurand kirjutas sotsiaalmeedias, et kui tema lahkus vabatahtlikult valisministri ohalt, siis hüvitist ta ei saanud. Lisaks olevat tollane riigisekretär Heiki Loot talle tunnistanud, et Aabile maksti hüvitis valesti.

Samal teemal

"2016 astusin ma tagasi välisministri ametikohalt ja mingisugust kompensatsiooni selle eest ei saanud. See on igati arusaadav ja loogiline - oli see ju minu vabatahtlik otsus," kirjutab Kaljurand. 

Mõne aja pärast jäi joobes/jääknähtudega autojuhtimisega vahele minister Aab, kes samuti astus tagasi ja sai selle eest hüvitise.

"Pidasin seda valeks ja ebaõiglaseks, seda enam, et erinevalt Aabist ei jäänud mina vahele õiguserikkumisega. Küsisin selgitust tolleaegselt riigisekretärilt Heiki Loodilt, kes vastas mulle, et Aabile maksti hüvitis valesti. Rohkem ma seda teemat ei puudutanud, eeldasin, et viga parandati ja Aab maksis valesti välja makstud hüvituse taasi. Nüüd selgub, et siiski mitte. Väga piinlik, eriti arvestades seda, mis põhjusel Aab tagasi astus," kommenteerib Kaljurand sotsiaalmeedias. 

"Siiras soovitus Jaak Aabile - olge riigimehelik, mida võiks ju ministrilt eeldada - ja annetage see raha, mille Te ebaseaduslikult saite, heategevusele. Uskuge mind, pärast seda on Teil palju parem tunne ja ausam inimestele silma vaadata," soovitab Kaljurand. 

"Vabariigi valitsuse seaduses on antud loetelu juhtudest, millal on ametist lahkunud ministril õigus hüvitisele. Vabariigi valitsuse seadus ei näe ette hüvitise maksmist ministri tagasiastumisel omal soovil," kinnitas Õhtulehele ka valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee