Poliitika

Miks ei jõudnud Jüri Ratas aprillis kolm korda „Aktuaalse kaamera“ stuudiosse? (82)

Hindrek Pärg, 1. mai 2019, 21:38
Jüri RatasFoto: Robin Roots
Peaminister Jüri Ratas kutsuti aprilli teises pooles kolm korda "Aktuaalse kaamera" otsestuudiosse, ent ta ei jõudnud kordagi kohale. Põhjuseks olevat ajapuudus.

ERR-i uudistetoimetuse juht Liisu Lass säutsus, et peaminister sai kutse "Aktuaalse kaamera" stuudiosse nii 17., 29. ja 30. aprillil. Kõik kuupäevad olid omamoodi olulised - 17. aprillil astus valitsus ametisse, esmaspäeval andis uus valitsus ametivande ning teisipäeval astus üks minister juba tagasi. 

Õhtuleht küsis valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaverilt, miks ei jõudnud Ratas kordagi ETV stuudiosse. Seaveri sõnul kannatas peaminister ajanappuse käes.

Tema vastus:  

Mainitud kordadel on pidanud peaminister Ratas kutsest "Aktuaalse Kaamera" otsestuudiosse loobuma päevakavast ja eelnevalt kokku lepitud kohustustest tingitud põhjustel.

17. aprillil, kui Riigikogu andis peaminister Ratasele volitused uue valitsuse moodustamiseks, ei saanud peaminister "Aktuaalse Kaamera" otsestuudios osaleda, kuid oli samal õhtul ja samal teemal külaliseks saates "Esimene stuudio".

29. aprillil, kui uus valitsus andis Riigikogu ees ametivande, ei olnud peaministril võimalik teiste kohustuste tõttu "Aktuaalse Kaamera" otsestuudios osaleda, kuid eetris oli peaministri Riigikogus antud intervjuu. Järgmise päeva hommikul andis peaminister samal teemal otseintervjuu saates "Terevisioon".

30. aprillil ei olnud peaministril lühikese etteteatamisaja tõttu võimalik "Aktuaalse Kaamera" stuudiosse minna, kuid eetris oli peaministriga  Kadriorus salvestatud intervjuu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee