Eesti uudised

Täiendatud 23.12 - lisatud politsei kommentaar

Otse akna all toimunud peretüli tunnistajaks sattunud Sass Henno: laps nuttis hüsteeriliselt, et „ära anna rihma, palun sind!“ (165)

Toimetasid Andra Nõlvak ja Hindrek Pärg, 1. mai 2019 20:21
Sass HennoFoto: Meelis Tomson
Kirjanik Sass Henno, kes jõuliselt naistevastase vägivalla ja üldse lähisuhtevägivalla vastu võitleb, jagab oma Facebookis intsidenti, mille tunnistajaks juhuslikult sattus. „15.15. Kopli. Ma nägin just oma maja eest hästi kurba stseeni. Kuulsin läbi avatud rõduukse tänaval lapse hüsteerilist ja üle tänava kostvat nuttu: „Ära anna rihma, palun sind, ära anna rihma, paluun.”” kirjutab ta oma kontol.

„Lähen rõdule. Pargib üks sinine Škoda. Silma järgi 8-10a poiss seisab auto kõrval puu ääres ega julge autosse istuda. Lapse tundub olevat halvanud reaalne paanika. Auto hakkab ära sõitma, justkui keegi ütleks autost „Jätame su siis siia." „Ärge sõitke ära, palun" karjub laps läbi nutu ja jookseb pool sammu auto poole. Auto seisatab ja laps hakkab aeglaselt, käed kramplikult taskus ümber auto kõrvalukse poole minema. Kohe kui laps on ukse avanud, tõmmatakse ta jõhkralt kätt pidi autosse. Mul hakkab endal õlas valus, kui seda järsku liigutust vaatan. Ma ei oska midagi teha. Oksemaitse on kurgus. Kui palju kordi ma olen ise seda „Palun ära hakka peksma" lauset tatina kasutanud. Te ei taha teada,” jätkab ta aset leidnud loo kirjeldamist.

Samal teemal

Mees ei jätnud sekkumata vaid röökis rõdult täiest kõrist: "Ei peksa last, ma kutsun politsei!". Seda Henno ka tegi.

„Keegi ei kuula. Auto hakkab lahkuma, tagurdab ühele hallile Toyotale sisse ja pidurdab. Juhiistmelt tuleb päiksekatega mees välja, karjun talle veel: "Last ei tohi peksta, kutsun politsei!". "Ma ei peksagi, laps ei kuula sõna," hüüab mees vastu. Vaatab otsasõidetud auto üle ja istub autosse tagasi. 15:17 helistan 112. Nagu vana kala. Aeg. Koht. Auto värv ja numbrid. Kirjeldus. Auto sõidab minema. Vabriku tänava poole. Kaasas väike ja hirmunud laps, keda pekstakse täna ühe mehe poolt nii valju appikarjuva nutmise, autoavarii põhjustamise ja minupoose politsei kutsumise eest ka.

Kui kirjeldan 112 et auto hakkab lahkuma küsitakse: "Kas see auto millele otsa sõideti, jäi sinna?"

"Jah."

"Selge, võtame ta omanikuga kohe ühendust."

"Palun päästke laps! Palun võtke see Škoda maha, seal hakatakse last peksma, ta sõidab ära!!!" Kõlan ise nagu oleksin meeleheitel kümneaastane. Olengi.

"Jajah, annan info edasi," ohkab 112.” lõpetab ta loo.

„Ma ei tea. Mitte midagi ei lähe paremaks. Sitt tunne on sees. Ja olen 99% kindel, et sellest lapsest saab ilmselt omakorda aastate pärast uus vägivaldne isa,” tõdeb ta suure kurbusega loo lõpetuseks.

Õhtulehe kommenteeris juhtunut Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder, kelle sõnutsi vägivallakahtlus kinnitust ei leidnud, aga julgustas inimesi alati vägivallakahtlusest politseid teavitama.

"Häirekeskuse hädaabinumbrile 112 laekunud teate peale võttis politsei ühendust õnnetuse põhjustanud juhiga ning palus tal sündmuskohale naaseda. Teine juht kutsuti samuti kohale ning liiklusõnnetuse osas said juhid kokkuleppele varalise kahju tekitamises.

Politseinikud külastasid täna pere, kelle osas vägivallakahtlusest Häirekeskusele teada anti. Korrakaitsjad suhtlesid vanemate ja lapsega ning vägivallakahtlus kinnitust ei leidnud.

Julgustan inimesi alati andma teada vägivallakahtlusest. Palume aga, et inimesed annaksid oma tähelepanekutest ja abivajajatest inimestest teada otse politseile, kirjutades näiteks piirkonnapolitseinikule või helistades 112. Nii saavad politseinikud asuda infot kontrollima ning juhtumiga tegelema. Sotsiaalmeediasse pildi postitamine ilma täit infot omamata ning olukorda teadmata võib ringlema panna kontrollimata väited. Seda põhimõtet tuleks järgida eriti alaealistega, kelle puhul peame kaitsma nende õigust privaatsusele," kommenteeris Põder. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee