Krimi

PÕDURA DOKUMENDIVABRIKANDI PÕHIÕIGUSED: kohtust kõrvale hoidvat tädi Ljubat vahi alla ei võeta ja tablette neelama ei sunnita  (5)

Juhan Haravee, 1. mai 2019 10:49
VERERÕHK JUPSIB: Tädi Ljuba (paremal) kaitsjale: “Kohe kui on vaja kohtusse tulla, läheb enesetunne kole pahaks!“  Foto: Martin Ahven
Harju maakohtus pidanuks eelmise nädala teisipäeval jätkuma 68aastase Ljubov Genrihsoni vastu esitatud süüdistuse kohtulik uurimine, kuid süüdistatav  kohtusse ei tulnud, nagu on seda varemgi korduvalt juhtunud. Prokurör taotles süüdistatavale kohaldatud tõkendi karmistamist ja kehva enesetunde üle kurtva naise vahistamist, kuid kohus lükkas taotluse tagasi.

Riigiprokuratuur süüdistab naist korduvas altkäemaksu andmises, tähtsa isikliku dokumendi võltsimises ja selle kasutamises, muude dokumentide, pitsati ja plangi võltsimises, kuritegeliku ühenduse organiseerimises, kelmuses jm. Süüdistuse järgi oli Ljubov Genrihsonil ehk tädi Ljubal õnnetunud viimase 10–15 aasta jooksul koguda enda ümber inimeste ring nii PPA töötajatest kui ka oma sõpradest, kes olid talle partneriks, et leevendada kodakondsuse ja elamislubadega seotud probleeme. Uurimise käigus tuvastati kümneliikmeline rühm, keda prokuratuur on käsitlenud kuritegeliku ühendusena. Tänaseni kestab kohtumenetlus vaid Ljubov Genrihsoni suhtes. Ülejäänud seltskond on juba süüdi mõistetud ja karistuse kätte saanud või on kriminaalmenetlus nende suhtes lõpetatud.    

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2019
VERERÕHK MUUDKUI TÕUSEB: kas kelm-virtuoos tädi Ljuba jääbki kohut ninapidi vedama?
18.03.2019
EI ILMUNUDKI KOHALE! Dokumendivabrikant tädi Ljuba palub end vabandada: kohtusse tulek tõstab ohtlikult mu vererõhku!
16.06.2017
Identiteedinäppajast tädi Ljuba kibeleb kohtuma saja tunnistajaga
02.06.2017
Dokumendivabrikant tädi Ljuba kiitis süüdi mõistetud politseinikku