Eesti uudised

GALERII | Toomas Asser: seltsid ja korporatsioonid välistavad väikluse ja pahatahtlikkuse (6)

Asso Ladva, 30. aprill 2019, 20:07
TRADITSIOON PÜSIB: Tudengid võtsid Tartus üheks ööks võimu, jaskar kestab hommikuni.Foto: Aldo Luud
„Ülikooli egiidi all kokkutulemine ja koos vastutamine hoiab alles suhtumist, mis välistab väikluse ja pahatahtlikkuse. Selle väärtuse hoidjad olete teie – seltsid ja korporatsioonid. Selle teadmise peate te viima teisteni, praegu ja kohe, meie Eesti heaks,“ tervitas Tartu ülikooli rektor Toomas Asser tavapäratult tõsiselt teisipäevast volbrirongkäiku ülikooli peahoone ees.

Rektori tervitus oli täiesti erinevas meeleolus võrreldes mullusega, kus äsja rektoriks valitud Asser lustlikult teavitas tudengeid, et volbriöö üliõpilaste tervist ei kahjusta.

„Nagu teie siin, nagu kogu ülikooli pere, olete saanud võimaluse omandada hariduse eesti keeles,“ sõnas rektor. „See võimalus paneb teile ka kohustuse hoida seda keelt ja keskkonda.“

Äsja linnapea Urmas Klaasilt võimu üle võtnud juba ülemeelikus meeleolus akadeemiline kodanikkond siirdus ülikooli peahoone juurest Toomemäele, kus tavapäraselt pesti Karl Ernst von Baeri pronkskuju pea. See on sümboolse rumaluse mahapesemine, sest lugupeetud baltisakslasest teadlane pidas eestlasi nürimeelseteks. Eesti Üliõpilaste Selts teeb seda igal volbriõhtul, et rumalus nende peadesse pesa ei teeks.

Samal teemal

1. mai 2019, 13:53
Tervet linna haarav jaskar: See on võimalik vaid Tartus
30. aprill 2018, 20:11
GALERII | Rektor tudengitele: Volbriöö ei ole üliõpilasele kahjulik

6 KOMMENTAARI

ä
ätt. 1. mai 2019, 07:02
Korporatsioonisõbrad,malevasõbrad jne.on edukuse garantii kui üks juba ees siis teised järel.Võimekus ja tarkus on siis tihti teisejärgulised aga enesekriitika puudub täielikult !
t
tulge mõistusele 1. mai 2019, 01:23
laulmise ja kargamisega ei saavuta enam midagi, need ajad on lõplikult läinud.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee