Sisuturundus

Esimesed sammud elektrilise tõukeratta valimiseks 

Kaup24, 30. aprill 2019, 16:41
Foto: Envato Elements
Eestiski on üha rohkem ja rohkem linnapildis näha tõukerattaid. Neil ei tuhise ringi mitte ainult lapsed ja teismelised, aga ka ontlikud täiskasvanud. Võib-olla oled ennastki tabanud mõttelt soetada elektriline tõukeratas? Aga kuidas valimist alustada?

Tutvu nende valikuga Kaup24 e-poes ja hinda enda igapäevast sõidetavat distantsi. Nii saad juba välja valida mõned sobivad tõukerattad ja seejärel leida enda rahakotile sobivaim.

Milline eesmärk on elektritõukeratta ostul?

Kuna elektriliste tõukerataste hinnad on päris laia skaalaga, siis alustuseks on vaja endale selgeks teha ostu eesmärk. On sellega plaan aeg-ajalt kiireid poeskäike teha või raamatukokku raamatuid tagastama jõuda? Sellisel tõukerattal võiks olla korv, mida saab vajadusel rattalt eemaldada.

Soovid autoga töölkäimise välja vahetada keskkonnasõbralikuma alternatiivi vastu? Ilmselt on esmasteks tingimusteks praktilisus, kergus ja ohutus. Ratas peab suutma arendada piisavat kiirust ja omama tulesid, et pimedas sind kergem märgata oleks. Läbides mõne teelõigu lähiliinirongiga või halva ilma korral ühistransport kasutades on oluline tõukeratta kaal.

Soovid lihtsalt teistsugust ratast oma jalgrattaparki? Siis sobib ka odavama hinnaklassi tõukeratas. Aga äkki peaks saama sellele siiski sadulat paigaldada?

Või on mõte treeninguks looduses sinu peamine motivatsioon. Ja rõhk on hoopis terviseandmete jälgimisel nutitelefoniga?

Nagu näed, sõltub eemärgist päris palju, mida tõukeratta juures isiklikult eelistad. Edasi juba veidi üldisemate asjade juurde, mida ostul jälgida.

Vaata populaarset mudelit: Linnasõiduks sobiv Xiaomi MiJia 365.

Lenkstangi kõrguse reguleeritavus

Võib üllatusena tulla, aga elektritõukerataste välja töötamisel pole lenkstangide reguleeritavus olnud just kõige prioriteetsem omadus. Seega leidub turul küllalt mudeleid, kus juhtraua pikkust pole võimalik reguleerida. Kas kujutad ennast sellise rattaga pidevalt sõitmas, kus juba sõitma minnes tead, et tagasi tulles võib turi või  ülaselg küürus sõitmisest tunda anda? See võtab igasuguse rattasõidu isu.

Niisiis leia endale ratas, mille lenkstange on võimalik reguleerida pikkuse, aga võib-olla isegi kaldenurga osas. Ideaalne on, kui tõukeratta kõrval seistes ulatub juhtraud rinnuni.

Rehvide laius

Tõukeratta rehvi laius oleneb sellest, milleks sa ratast kasutad. Mida õhem rehv, seda kergem on ratas ja seda lihtsam on temaga manööverdada.

Laiem rehv jällegi kergendab liiklemist ebatasastel pindadel. Suuremal kiirusel üle kivikese või oksa sõites ei kaota ratas nii kergelt juhitavust. Samuti pehmendavad laiemad kummid takistuse ületamisel tekkivaid lööke, need ei jõua läbi juhtraua ja seisulaua sõitjani. Ning on olemas ka laiemate rehvide kolmas boonus – suurem sõidukiirus.

Siledatel linnatänavatel ja väiksemaid teekondi läbides sobivad rehvid alatest 6 tollist (ca 15 cm ). Kui on suuremad soovid nii teekonna kui rahaliste võimaluste osas, siis on tark valik 8-9 tollised rehvid (alates 20 cm). Eeltoodud Xiaomi tõukeratas on hea valik.

Sõidukaugus ja tippkiirus

Elektrilise tõukeratta manuaalist võib leida alati maksimaalse sõidukiiruse ja sõidu ulatuse (range). Odavamatel ratastel on need tunnis alla 10 km ja akut jätkub samuti ligi 10 kilomeetriks. Ratta hinna tõustes suurenevad mõlemad näitajad.

Esimesena muidugi aku võimsusest. Aga tühjenev aku ei pruugi olla võimeline lubatud tippkiirust arendama. Järgmisena maastik, millel sõidad. Kui tee sulle olulisse punkti viib üle kodulinna kõrgema mäe, siis saab aku suurema koormuse ja see omakorda vähendab sõidetavat distantsi.

Sõidustiil – ja see pruugi ainult sõitjast sõltuda. Ka tihe kiirendamine ja vastutuul vähendavad sõidul aku kestvust märgatavalt.

Nimekirja olulistest tõukeratase omadustest võiks veel jätkata: pidurid, aku laadimine jms. Aga sobiva elektritõukeratta valiku kitsendamisega saad juba algust teha.

Sarnaselt rattasõidu alustamisele veendu, et kannad ka tõukerattaga sõites kiivrit. Ratturi kasuliku 14-sammulise checklist’i leiad accelerista.com veebist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee