Eesti uudised

JÄI VAHELE | Lätlane tõi Eestisse terve assortii meelemürke (7)

Juhan Mellik, 30. aprill 2019 15:21
Rohkem kui ühel narkomaanil jääb politsei hea töö tulemusena nüüd nauding saamata. Foto: TIINA KÕRTSINI
Politseikoerad nuuskisid Pärnu bussijaamas välja lätlasest mehe, kes proovis kampsunisse mässituna tuua Eestisse tuhandeid doose erinevaid narkootikume.

Politseikontroll korraldati 19. veebruaril Riiast Tallinna sõitnud reisibussil, mille pardal oli ka 40-aastane Läti kodanik Janis. Narkokoerad leidsid kampsunisse mähitud pappkarbi, millesse olid omakorda peidetud kaks pulbrit sisaldavat kotikest.

Nagu hiljem ekspertiisis selgus, oli neis peidus aukartustäratav komplekt aineid. „Esimene pulber sisaldas metamfetamiini, teine heroiini, metadooni ja karfetanüüli segu,” ütleb Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold. Karfetanüüli näol on seejuures tegemist ülikange ainega. „Nii et selles väikeses karbis oli kokku ligi 6000 narkodoosi.”

Reinhold ei soostu avaldama, kas suursaagini juhendas politsei mõni varem tulnud vihje. „Ütleme nii, et see oli pisteline kontroll,” lausub ta. „Tavapäraselt tehakse neid mingi vihje alusel – aga öelgem, et tegu oli politsei hea tööga. Täpsustada ei saa.”

Lätlane Janis sõlmis prokuratuuris kokkuleppe ning jäi nõusse neli aastat kestva vangistusega, millest viis kuud tuleb kohe ära kanda. Ülejäänud karistus jääb püsima tingimisi viieaastase katseajaga. Juuni lõpus vabanedes saadetakse Janis Eestis välja ja ta ei tohi siia viie aasta jooksul naasta.