Eesti uudised

SOOMES AVASTATI TAAS LEETRID: nakkusohus on ka laeva- ja rongireisijad (8)

Ohtuleht.ee, 30. aprill 2019 13:32
Tallink kruiisilaev MegastarFoto: Teet Malsroos
Soomes avastati taas kaks leetritejuhtumit, mille ühendavaks osaks on nakkuse saamine välismaalt ja ühe juhtumi puhul oli nakkuspesaks Eesti. Põhja-Karjalas jäi haigeks väikelaps, Vantaas täiskasvanu.

Kuigi mõlemal juhul toodi nakkus piiri tagant, pole need haigestumised  omavahel seotud, teatab Soome terviseinstituut THL.

Vantaas avastati leetrid täiskasvanul, kes sai nakkuse reisides Ida-Euroopas.  Haigestunu sõitis 26. aprillil Tallinnast Helsingisse kell 19.30 väljunud Megastariga.

„Soome terviseamet andis meile tõepoolest toimunust eile õhtul teada,” ütleb Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link. „Nüüd tegeleme klientide teavituse ja ettevalmistusega.”

Samal teemal

Kõiki, kes nakkuskandjaga sama laeva peal reisisid, hoiatatakse. „Me uurime ja vaatame seda küsimust,” räägib Link. „Oleme teavitanud meeskondi ja tegeleme ka klientidega.” Nakatanu rahvust ei osanud Link veel kommenteerida. Tänase päeva jooksul teavitatakse kõiki laeval viibinud reisijaid. 

Terviseamet kinnitas Õhtulehele toimunut ja selle töötajad on juhtunuga kursis. 

Põhja-Karjalas haigestunud väikelaps ei olnud leetrite vastu vaktsineeritud. Soomes puhkusereisil oleval lapsel olid haigusnähud juba Soome saabumisel, kirjutab THL. Eelmisel nädalalõpul viidi laps Joensuusse haiglasse, kus tal kahtlustati leetreid. Eile saigi diagnoos kinnitust. Tema seisund on stabiilne.

Nakatunud laps sõitis 26. aprillil rongiga Moskvast Kouvolasse ja 27. aprillil Kouvolast Joensuusse.

Kõigil inimestel, kes võisid koos nakatunud inimestega reisida, palutakse kontrollida, kas nad on korralikult vaktsineeritud ja haigustunnuste ilmnemisel võtta ühendust arstiga.

Leetrite vastu annab kaitse vaktsineerimine, samuti haiguse läbipõdemine. Leetrid on väga kergesti nakkav haigus: piisab vaid haigustunuga ühes ruumis viibimisest. Terviseameti andmetel kulub nakkuse saamisest esimeste haigustunnusteni tavaliselt 7–18 päeva, enamasti 10 päeva.

Haigus algab tavaliselt kõrge palaviku, silmapõletiku ja halva enesetundega, 3–5 päeva pärast lisandub iseloomulik lööve.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee