Krimi

Karin Kuusik: Marti pole vägivaldne, ärge rünnake meie peret! (426)

Toimetas Hindrek Pärg, 29. aprill 2019 21:38
Marti KuusikFoto: Stanislav Moshkov
Viru Ringprokuratuur algatas Marti Kuusiku suhtes kriminaalmenetlust, et kontrollida väiteid nagu ta oleks oma abikaasa peal kasutanud füüsilist vägivalda. Ajakirjanikele saadetud avalduses kinnitab vastse ministri eksabikaasa Karin, et Marti ei ole tema vastu vägivalda tarvitanud. 

"Aktuaalses kaameras" rääkis justiitsminister Raivo Aeg, et menetlusasutustel pole tänaseks ühtegi konkreetset fakti süüdistuste kohta, aga tegu on väga ränga süüdistusega. "Minule teadaolevalt on ka praeguseks kriminaalmenetlus alustatud, et neid fakte kontrollida," lausus ta. 

Viru Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova kinnitas Õhtulehele Isamaa liikme väidet ning sõnas, et algatati kriminaalmenetlus väidete kontrollimiseks. Uurimist viib läbi Ida preferaktuur. 

Samal teemal

Ajakirjanikele saatis oma pöördumise ka Marti Kuusiku eksabikaasa Karin. Õhtuleht avaldab tema pöördumise täismahus. 

"Olen äärmiselt häiritud minu ja minu eksabikaasa vastu algatatud laimukampaaniast. Eriti alatu on, et tahes rünnata Martit, rünnatakse kogu meie perekonda, kaasa arvatud meie kaht alaealist last, kes on räigest rünnakust oma isa vastu endast väljas.

Olen ajakirjanikele varem kinnitanud ja kinnitan ka nüüd, et Marti ei ole minu vastu mingit vägivalda tarvitanud. Minu kaks käeluumurdu on olnud õnnetusjuhtumid, milles Martil puudub vähimgi roll. Lisaks anonüümsele laimule on Eesti Ekspressi artiklis mitmeid valeväiteid, näiteks ei vasta tõele nende kirjeldus meie kinnisvaratehingutest.

Ma võin vaid aimata, miks on minu ja Marti ümber liikvele läinud kuulujutud. Oleme kaks korda abiellunud ja kaks korda lahutanud. Nagu paljudes peredes, on ka meil olnud aastate jooksul keerulisemaid aegu. Meil on olnud ka tülisid, aga mitte kunagi ei ole Marti kasutanud minu vastu vägivalda. 

Ajakirjanikud, jätke meie pere rahule ja lõpetage laimu levitamine, vastasel juhul kaalume Martiga pöördumist kohtu poole enda ja oma pere kaitseks."

Mida hakkab prokuratuur uurima?

Esmaspäeval, enne ametivande andmist kohtus väliskaubanduse- ja IT-minister Marti Kuusik peaminister Jüri Ratasega. Teemaks tuli Kuusiku osas ilmnenud tõsised lähisuhtevägivalla kahtlustused, millest kirjutas põhjalikumalt Eesti Ekspress

Politseisse pole tehtud ühtegi koduvägivalla kaebust või teadet esitatud. Õhtulehele teadaolevalt olid esmaspäeva hommikusel kohtumisel ka Mart Helme ning kuigi Ratas ei nõudnud Kuusiku väljavahetamist, andis ta sellest delikaatselt mõista.  

Marti Kuusik eitab igasuguseid süüdistusi, pidades neid absurdseteks. "Kogume kokku selle informatsiooni, mida ma üldse teada saan, siis saan hakata midagi arvama. Ma ju ei tea… Praegu on tulnud väga üldsõnalised väited jubedatest tegudest, milles ma ennast absoluutselt osalisena ei näe," ütles ta riigikogus pärast ametivande andmist.

Poliitik kinnitas "Ringvaates", et tema naine küll murdis käeluu, kuid seda hoopil muul põhjusel. "Jah, tal oli õnnetus, mille tagajärjel käeluu murdus. Inimene kukkus oma koduhoovis," kinnitab ta. "Kuidas kukutakse talvel? Ma arvan, et inimene kaotas tasakaalu ja kukkus. Kõik. Minu reaktsiooni ei saanud olla, sest mina ei viibinud kohapeal. Ta pidi lihtsalt endaga toimetama."

President Kersti Kaljulaid tegi mitteverbaalse avalduse - kui Marti Kuusik suundus ametivandele allkirja andma, lahkus president saalist ning naases järgmise ministri kinnitamise ajaks

"Ma olen esimene inimene, kes on valmis vabandama Marti Kuusiku ees, kui see lugu, mis vahetult enne valitsuse ametivande andmust ilmus, osutub valeks," ütles Kersti Kaljulaid Õhtulehele. "Praegu ei saanud ma teisiti teha."

Samal teemal

29.04.2019
Marti Kuusik: mind ei ole ministritoolile palutud sellepärast, et oleksin maailma kõige ilusama pereelu elaja
29.04.2019
„SÕNA ON VABA“ | President Kaljulaidi kurikuulus pusa telliti alles sama päeva hommikul
29.04.2019
TV3 VIDEO | Vaata, kuidas president Kuusiku ametivande ajal saalist lahkus!
29.04.2019
Juhtkiri | Kas valitsus jääbki hõivatuks iseendaga?