Arvamus

Seisukoht | Kahepalgeline sõnavabaduse kaitse (6)

Mart Treial, spordireporter, 29. aprill 2019, 17:57
Foto: Stanislav Moshkov
Mulle näib see ülima kahepalgelisusena, mis kodanik Ahto Lobjakase ERRi palgalt lahkumise ümber ajakirjanduses toimub.

Üleriiklikes päevalehtedes kõlasid täna hirmuäratavad loosungid, millest jäi mulje, et sõnavabadus hingitseb intensiivpalatis koomaseisundis, voodinaabriks tugeva siseverejooksuga demokraatia. 

Ajalehtedest võib lugeda – ma pole „Olukorrast riigis“ kuulaja, seega ei tea Lobjakase sõnavõttudest enamat –, et Lobjakas nimetas raadioeetris EKRE ministrikandidaate muu hulgas saastaks (väga solvav!). Palvele vabandust paluda ja edaspidi intelligentsemalt väljenduda, järgneski too kurikuulus ametist lahkumine ja avalik paanika ajakirjanduse suukorvistamisest.

Aga kus on noodsamad arvamusvabaduse kaitsjad siis, kui mõned EKRE poliitikud esitavad oma mõtteid robustselt? Siis kaigub vaid hüsteeria, et kuidas küll nii saab. Ei silpigi sõnavabadusest. 

Selge see, et normaalses ühiskonnas peab saama võimulolijaid või sinna pürgijaid kritiseerida ilma tagakiusamishirmuta. Aga kriitika sünonüümid pole sõim ja solvamine.

6 KOMMENTAARI

m
maali 1. august 2019, 13:48
Õige jutt noormehel. Sõnvabadus kehtib ainult ÕIGET juttu ajavatele, neile , kes "valesti räägivad ", see ei kehti. Muide, ma ei poolda sell...
(loe edasi)
e
Elukutseline Setu 30. aprill 2019, 11:10
Antud juhtumil ei olnud Lobjakas ei ajakirjanik ega poliitik vaid lihtsalt üks halva suuvärgiga ja poliitiliselt väga kallutatud tegelane kes oli eetr...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee