Arvamus

Seisukoht | Kahepalgeline sõnavabaduse kaitse

Mart Treial, spordireporter, 29. aprill 2019, 17:57

6 KOMMENTAARI

m
maali/ 1. august 2019, 13:48
Õige jutt noormehel. Sõnvabadus kehtib ainult ÕIGET juttu ajavatele, neile , kes "valesti räägivad ", see ei kehti. Muide, ma ei poolda sellist leksikat, mida aegajalt kasutavad Helmed & co , seda peaks Ratas kindlamalt ohjeldama, sest tegu on ikkagi ametiisikutega . Kuid kui räägime sõnavabadusest, siis olgu see KÕIGILE ühesugune . Ja samas see ei pea olema õel sapipritsimine, nagu viimasel ajal Lobjakas ja Kiisler harrastavad.
e
Elukutseline Setu/ 30. aprill 2019, 11:10
Antud juhtumil ei olnud Lobjakas ei ajakirjanik ega poliitik vaid lihtsalt üks halva suuvärgiga ja poliitiliselt väga kallutatud tegelane kes oli eetrisse lastud. Kui lugeda ERR seadust siis on sellge, et taoline tegevus (Lobjaka oma) ei olnud kuidagi seadusega kooskõlas. Kui teda siis paluti ennast veidi korrigeerida (seadus ju nõuab) siis väitis Lobjakas, et sellega sunnitakse teda enestsensuurile ja paugutas uksi. Ajakirjandusvabadusega ja arvamusvabadusega pole kogu sellel asjal mingit pistmist.
e
ery/ 29. aprill 2019, 19:07
Loo autor võiks endale selgeks teha, kes on ajakirjanik ja kes poliitik, üks lihtsalt kirjutab uudiseid, arvamusi, teisel on ka võim. See on vaba ühiskonna tunnus, kui on valitsuskriitlised ajakirjanikud, aga poliitik on see, keda rahvas valib ja oma käitumisega peaks ta eeskuju andma.
q
qq/ 29. aprill 2019, 19:38
Oled unustanud, et ajakirjandus peab end neljandaks võimuks? No kui sa nimetad ennast võimuks, siis ka sinule laienevad teatud kohustused.
n
Noh/ 29. aprill 2019, 22:56
siin tuleks tõesti ka "lihtsatel uudiste ja arvamuste kirjutajatel" peeglisse vaadata. Sõnavabaduse ei ole räuskamise vabadus olenemata räuskaja ametist.
k
Kui/ 30. aprill 2019, 11:35
kannad õiget kaabut, siis võid räusata niipalju kui tahad:).
s
Saast/ 5. mai 2019, 16:03
Kumb on "saast"kas ajakirjanik või poliitik?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee