Poliitika

Lisatud Isamaa ja Refomierakonna kommentaar

KOPSAKAS SUMMA: Tallinn maksab Taavi Aasale ligi 16 000 eurot lahkumispreemiat (44)

Toimetasid Johanna-Kadri Kuusk ja Hindrek Pärg, 2. mai 2019 18:08
Taavi AasFoto: Martin Ahven
Tallinna linn maksab linnapea kohalt valitsusse minevale Taavi Aasale ligi 16 000 eurot lahkumispreemiat ning hüvitist saavad ka abilinnapea kohtadelt lahkunud Züleyxa Izmailova ning Tõnis Mölder.

ERRi uudisportaal vahendas, et Tallinna linnapea ametipalk oli eelmise aasta aprilli lõpu seisuga 5288 eurot ja 40 senti, mis tähendab, et Aasale makstav kolme kuupalga mahus hüvitise suurus on 15 865 eurot ja 20 senti. Izmailovale ja Mölderile makstakse kahe kuupalga mahus hüvitist ehk kumbki saab 8441 eurot ja 10 senti.

Hüvitiste maskmise seletuskirjas öeldakse, et lahkumispreemiat antakse poliitikutele tööülesannete eduka täitmise eest.

Samal teemal

Isamaa ja Reformierakond ei nõustu Taavi Aasale makstava hüvitisega

Tallinna linnavalitsuses opositsiooni kuuluvad Isamaa ja Reformierakond pole nõus, et nüüd juba ministritoolil istuvale Aasale makstakse nii kopsakas summa. 

"Kindlasti ei ole ligikaudu 16 000 eurose preemia puhul nn kuldse langevarjuga, sest Taavi Aas siirdus edasi ministrikohale. Kindlasti ei ole see ka tasu ametiülesannete eduka täitmise eest, sest viimase kahe aasta sündmusi vaadates ei ole linnaelanikel rahuloluks just palju põhjust. Kas endine linnapea saab preemia selle eest, et Taavi Aas oskas alati õigel hetkel silma kinni pigistada?", seisab Isamaa saadetud pressiteates, kus tuukase välja ka kõik Aasa juhtimise ajal toimunud korruptsioonijuhtumid. 

"Taavi Aas läheb ajalukku linnapeana, kelle mitmed lähedased kolleegid ja alluvad on veetnud suure osa oma ajast kohtupingis. Taavi Aasa poliitilised liitlased ja alluvad on kas kohtu all, kohtus süüdi mõistetud või kohtumõistmisest tervislikel põhjustel pääsenud," kirjutati pressiteates. 

Veidi pehmemas toonis oli Reformierakonna avaldus, milles ütles Kristen Michal, et Taavi Aasa preemia ei erine eriti Marti Kuusiku ega Jaak Aabi omast, kes mõlemad lahkusid omal soovil. "Kuusiku ja Aabiga leiti riigi tasemel, et kui ise lahkuda, pole kohane võtta preemiat kaasa. Sama printsiip võiks ehk siis olla ka Tallinnas Taavi Aasa preemiaga.  Jaak Aab pealegi on teinud avalduse, et maksab oma lahkumispreemia riigile tagasi, olgu see Aasale eeskujuks," sõnas Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Michal. 

"Üldisemalt tuleks ka Tallinnas liikuda suunas, et preemiat makstakse maksumaksja rahast vaid siis, kui on näidata valdkonnas häid töötulemusi ja saavutusi, mitte töökohavahetusel või parteisisese preemiana valimiskulude katteks, kampaaniat pealegi tehti juba niigi maksumaksja arvel linnakanalites. 

Proovides, pisut ka musta huumoriga hinnata tööpanust, siis Taavi Aasa puhul näiteks tuleks sellest preemiast lahutada ligi kaheksa aastat Tallinna Linnatranspordi nõukogu esimehe tasu, mis viimases otsas küündis ligi 1000 euroni kuus. Miks? Sest tema valvekorra ajal ei märgatud mitmemiljonilisi vargusekahtlusi, küllap pidades kollast sportautot moodsaks liinibussiks. Kui seda arvestada, tundub, et Taavi Aas on hetkel Tallinna inimestele hoopis kõvasti võlgu. 

Kokkuvõttes – taolised lahkumispreemiad on raskesti mõistetavad, kui inimene valib minna ise uuele ja paremale töökohale," sõnas Michal. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee