Krimi

FOTOD KOHTUST | „Kiki Miki“ staar Arop tunnistas end klubikakluses süüdi ja pääses kriminaalmenetlusest (21)

Juhan Haravee, 30. aprill 2019 09:58
Uku Arop Harju maakohtusFoto: Teet Malsroos
Ööl vastu 31. detsembrit 2017 puhkes Tallinnas Club Hollywoodis heategevuslikul räpipeol üles astunud artistide vahel kaklus, mille arutamine on nüüd aasta ja neli kuud hiljem otsaga Harju maakohtusse jõudnud. Kuulsaim tülitseja, räpplaulu „Kiki Miki“ esitaja, pääses kergelt.

Omavahelisest sõnelusest alguse saanud konflikt teravakeelse räppari Abrahami (30, kodanikunimega Lennart Lundve) vahel ühelt poolt ja kikimikimehe Aropi (29, eesnimega Uku) ja tema venna Christopher Muhuste (27) vahel teiselt poolt, arenes kiiresti vähem kui minutipikkuseks rusikate välgutamiseks. Natuke vaeva selles vabavõitluses jäänud ka Christopheri jalgadele, kuid klubi turvajõud said üle kuumenenud loomerahva tüli kiiresti oma kontrolli alla ning vennad Uku ja Christopher avastasid end peagi politseijaoskonnas.

Vennakseid kaitsev advokaat Kristi Rande esitab kohtule taotluse menetleda ammuse klubikakluse süüdistust lühimenetluses. Rande on oma sõnul prokuröriga nõu pidades jõudnud seisukohale, et arvestades kikimikimehe tagasihoidlikku rolli löömingus, võiks Aropi suhtes kriminaalmenetluse otstarbekuse kaalutlusel üldse ära lõpetada. Kohtu alla antud räppar kuritarvitas oma rusikaid kolleegi kallal tunduvalt vähem kui tema vend. Kuigi tegu on avaliku elu tegelasega ja konflikt leidis aset avalikus kohas, oli  vägivallaga lõppenud vastasseis advokaadi hinnangul provotseeritud kannatanu poolt, mis Aropi niigi nappi süüd veelgi vähendab.      

Kohus võtab veerand tundi mõtlemisaega, mille järel naaseb tõdemusega, et lühimenetlus on selles klubikakluse süüdistuses igati näidustatud. Arop ja tema noorem vend saavad nüüd lisaks oma teadmistele üldmenetlusest ka tubli annuse haridust lühimenetluse kohta ja kõigist nendest õigustest ning kohustustest, mis selle suuna muutmisega kaasas käivad. Küsimusele, kas neile on nende õigused arusaadavad, vastavad vennad viisakalt jah.

Arop ja tema veli Christopher tunnistavad end neile ette heidetud avaliku korra raskes rikkumises süüdi.

Löökiderahe kaamerasilma all

Selleks et otsustada, kas Aropi suhtes on otstarbekas kriminaalasja lõpetada või mitte, palub kohus näidata klubis Hollywood toimunud kaklusest turvakaamerate videoülesvõtteid. Kohus soovib oma silmaga veenduda, kas kikimikimehe roll oli ikka piisavalt tagasihoidlik. Kohtusaali seintele riputatud ekraanidelt saab näha rohkem kui aasta tagust tuluõhtut mainekas Tallinna klubis. Prokurör annab selgitusi, kus on Christopher, kus Abraham… Järsku virutab Christopher baarileti taga seisvale Abrahamile vastu vahtimist. See paneb muidugi vastu ning tekib paras segadus, mille ajal Aropi noorem veli tümitab kukkunud Abrahami nii käte kui jalgadega. Siis jookseb ta nagu jänes ümber baarileti, kord isegi sellele jalgupidi peale karates. Vaid teise kaamera abil on õnnestunud salvestada seik, kuidas Arop taganema sunnitud Abrahamile paar nähvakat pihta saab.

Salvestiste järgi otsustades ei seganud loomeinimeste tuline konflikt vipisektsiooni baarikülastajaid karvavõrdki. Vaid baaridaami tundus ootamatu häppening veidi häirivat, mida ta väljendas paari närvilise hüppega vasakule ja paremale.

500 eurot valuraha

Pärast järjekordset vaheaega määrab kohus, et kriminaalmenetlus Uku Aropi suhtes tuleb lõpetada. Aropit kohustatakse hüvitama Abrahamile kuue kuu jooksul 500 eurot ja pool kannatanu õigusabile kulunud summast ehk 675 eurot.

Jalgupidi baariletile karanud ja oma vanema venna kolleegi peksnud Christopheril nii hästi ei lähe, sest tolles klubikakluses oli just tema suure vaeva nägija. Lisaks olevat tal hingel veel kahe noormehe peksmine Raplamaal 2017. aasta septembris ja sellegi eest tuleb tal nüüd vastust anda. 

Abraham alias Lennart Lundve on vendade vastu esitanud ka tsiviilhagi mittevaralise kahju nõudes – 5000 eurot, kummaltki 2500. Seda peab aga vennakeste kaitsja Kristi Rande ebareaalseks ja põhjendamatuks. Kohus teatab oma otsuse 27. mail.

Samal teemal

23.00.2019
KIKI MIKI: aastatagune klubikaklus viib räppar Aropi kohtupinki