Maailm

Norra kalurid leidsid Vene mereväeluure vaala? (8)

Ohtuleht.ee, 29. aprill 2019, 11:00
Norra kalurite juurde tulnud valgevaal.Foto: AP/Scanpix
Kolme Norra kaluri paadi juurde ujus reedel taltsalt käituv valgevaal. Mehed nägid oma üllatuseks, et vaalal olid ümber valjad, kirjutab Verdens Gang.

Kalurid tegid fotosid ja saatsid need Tromsö merebioloogidele, lootes saada õpetust, mida vaalaga ette võtta – valjad takistasid silmanähtavalt tema liikumist. Mehi õpetati, kuidas valjad ära võtta ja Tromsösse tuua. Seal leiti neilt ingliskeelne tekst „Equipment of St. Petersburg“, Peterburi seadmed ja kinnituskoht tõenäoliselt lainurkobjektiiviga GoPro kaamera tarvis.

Norra kalurite juurde tulnud valgevaal.Foto: AP/Scanpix

Peterburi merebioloogid ütlesid, et nad pole eales valgevaaladele valjaid pannud ning on tõenäoline, et vaal põgenes Murmanskist, kus on Venemaa Põhjalaevastiku tugikoht. Varemgi on arvatud, et Vene laevastik koolitas külma sõja ajal delfiine ja valgevaalu luureülesandeid täitma. Valgevaal võib elada isegi 70aastaseks.

8 KOMMENTAARI

v
v 29. aprill 2019, 23:34
Huvitavamaks läheb , vanasti nägid naabermaa vennikesed igas puunotis alvelaeva, Hirm paneb maailmas uskuma kõige naljakamaid mõtteid ju vaadatakse ku...
(loe edasi)
n
nh 29. aprill 2019, 19:04
vaal on ilmselt loomauuringute ohver, kes abi otsis- vaat milleni viivad loodusalased loomauuringud! Samas vaal tahtmatult ka luuraja staatuses objekt...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee