Eesti uudised

Politsei uurib linnapea umbusaldamisega seotud võltsimiskahtlust 

Siim Randla, 29. aprill 2019 09:46
Tarmo TammisteFoto: Aldo Luud
Politsei on alustanud  kriminaalmenetluse, et uurida Narva volikogu liikme Jana Kondrašova avalduse alusel võimalikku dokumentide võltsimist Narva linnapea Tarmo Tammiste umbusaldamises. 

Jana Kondrašova kinnitas Õhtulehele, et prokuratuur on teatanud menetluse alustamisest. Kriminaalmenetlus on alustatud paragrahvis, mis käsitleb ametlike dokumentide võltsimist. Narva volikogus enamust omava fraktsiooni Kodulinn Narva toonane esimees Aleksei Voronov teavitas 11. märtsil kõnepuldist kavatsusest linnapea Tarmo Tammistele umbusaldust avaldada ning 15. märtsi istungil hääletas fraktsioon selle poolt, kirjutas Põhjarannik.

Nõnda võeti linnapea Tammiste ametist maha. Opositsioonilise fraktsiooni Meie Narva liider Jana Kondrašova kahtlustab, et linnapea umbusaldamise kavatsusest teavitanud Voronov ja volikogu esimees Irina Janovitš võltsisid dokumente, Kondrašova teatas Põhjaranniku andmeil Viru ringkonnaprokuratuurile, et umbusalduse algatajad ei esitanud volikogule seadusega kehtestatud tähtajaks umbusaldusavaldust, et kõik, sealhulgas ka Tammiste ise, selle sisuga aegsasti tutvuda saaksid ja selle kohta oma seisukoha kujundaksid.

Samal teemal

04.06.2019
Kohus saatis endise Narva linnapea korruptsioonikuritegude eest vangi
23.04.2019
Narva endine abilinnapea korruptsioonis kahtlustatavast Aleksei Voronovist: ta armastas võimu ja oli auahne, ilma temata olulisi otsuseid ei tehtud
08.04.2019
Narva volikogu valis uueks linnapeaks parteitu Aleksei Jevgrafovi
15.03.2019
FOTOD | Umbusaldatud Narva linnapea: „See ju oli tsirkus!“