Eesti uudised

Erik Roose ajakirjandusvabadusest: ERRis tsensuuri ei ole (24)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 29. aprill 2019 08:59
ERRi juhatuse esimees Erik RooseFoto: Tiina Kõrtsini
ERRi juhatuse esimees Erik Roose sõnas Ahto Lobjaka lahkumise valguses, et kuigi olud on meedias viimasel ajal pingelisemad kui tavaliselt, siis ERRis siiski tsensuuri ei ole.

Esmaspäevases „Vikerhommikus“ uuris saatejuht Taavi Libe Rooselt selle kohta, kas Lobjaka lahkumise taga ei võinud olla ERRi meedianõunik Tarmu Tammerk.

„Meedianõunik teeb oma igapäevast tööd ja üks osa sellest on anda tagasisidet ,mida tema saab kilode kaupa. Tema teeb sellest kokkuvõtte ning annab selle edasi ja ma ei kahtle, et praegu tuleb seda tagasisidet rohkem,“ selgitas Roose. Pingeliste aegade algusena võib Roose sõnul panna näpu kalendrisse maha hetkele, kui viis päeva pärast valimisi tuli esmakordselt esile, et nüüd tuleb teistsugune koalitsioon.

Roose selgitas veel, et meedianõunik peab igapäevaselt hoidma kõikides ERRi programmidel silma peal, et nende sisu vastaks seadustele, ajakirjanduseetika koodeksile ja ringhäälingu enda heale tavale. Kui midagi ei klapi, siis on meedianõuniku töö märkus teha. „Põhiseaduses on kirjas, et meil tsensuuri ei ole ja meie sellest lähtume,“ kommenteeris Roose lühidalt ERRi tsenseerimise teemat.

Kõige rohkem on juhatuse esimehe sõnul tagasisidet ja survet tulnud altpoolt. „Poliitilised jõud ei ole otse minuga ühendust võtnud. Arvamused tulevad pigem alt ja kõrvalt, inimestelt, keda mina ei ole kunagi kohanud,“ sõnas Roose ja lisas, et selliste sõnumilaviinide vastu ei olegi väga head rohtu. „Saaks anda IT-poistele korralduse, et hakata ükshaaval blokeerima, aga kõik postkastid lihtsalt kinni panna on mõeldamatu. Ma arvan, et nii nagu see probleem asub meie majast väljaspool, nii asub ka ravi meie majast väljaspool,“ sõnas ta.