Eesti uudised

„Kärvaks sa kiiremini maha, et korter mulle jääks!“ Emad ja vanaemad kannatavad jõhkarditest poegade vägivalla all (124)

Liina Hallik , 28. aprill 2019 21:44
MÄRKA ABIVAJAJAT: Kui vanainimene kannatab omaenda lapse või lapselapse terrori all ega söanda ise abi otsida, siis tuleks sekkuda kõrvalseisjatel. Foto on illustratiivne.Foto: Vida Press

Sergei lõi vanaema metoodiliselt, jõuga rusikaga vastu pead ja röökis: „Kärvaks sa kiiremini maha, et korter mulle jääks!“ Lähisuhtevägivallast rääkides kangastuvad tavaliselt jõhkarditest mehed, kes oma naisi tümitavad. Et vägivallatsejaks võib olla ka ohvri lihane järeltulija, teatakse vähem, sest oma lapse vastu süüdistust esitada tihti ei suudeta. 

Märtsis mõisteti Tallinna kohtumajas süüdi määratlemata kodakondsusega töötu Sergei (32), keda on varem tingimisi karistatud. Sergei elab oma 88aastase vanaema korteris koos ema ja vanaonuga. Vanaema sõnul käitus lapselaps juba viimased viis-kuus aastat õõvastavalt ning oli nii vanaemale, emale kui ka vanaonule korduvalt kallale läinud, et nende käest raha saada. Vanaema, kes vaevu kõnnib ja liigub ratastooli abil, kardab Sergeid väga. Eaka naise sõnul elasid nad pikka aega pojapoja terrori all, ent pöördusid lõpuks avaldusega politseisse.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) ennetuse ja süüteomenetluse büroo juhtivkorrakaitseametnik Kati Arumäe nendib, et lähisuhtevägivalla puhul on tegu väga raskete ja keeruliste juhtumitega. „Üsna sageli ei olda sellest ise valmis teada andma ega rääkima. Oma lapse vastu on keeruline astuda, vaatamata sellele, et tegelikult on see laps juba täiskasvanud inimene.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.05.2019
Tallinna naiste kriisikodu võib suvest lageda taeva alla jääda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee