Seisukoht

Seisukoht | ERRis ei hauguta (30)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 28. aprill 2019, 18:49
Foto: TIINA KÕRTSINI
ERRile pole eriti meeldinud, kui teda riigitelevisiooniks on nimetatud, see oleks nagu kassi vastukarva silitamine. On´s aga ikka tegemist avalik-õigusliku asutusega, kui vaadata viimaste aegade arenguid. Keskerakond küll armastas vanasti stopperiga aega mõõta, kui palju vähem nad võrreldes teiste parteidega sõna olevat eetris saanud, kuid Reformierakonna valitsusajal vähemalt pead ei hakanud veerema ega muul moel survestamisest pole midagi läbi imbunud.

Küll aga on loomulik, et ERRis toimuva vastu huvi tuntakse. Delfi on ajanud ERRi juhti Erik Rooset pikalt taga, kuid tulemusteta, nii et pidid lõpuks avaldama vaid küsimused, millele vastuseid oodati. Küll aga leidis Roose aega vastamaks Objektiivile, et selgitada seal oma meediapõhimõtteid. Hilisema Maalehe intervjuu andis ta signaali, et mujalt skandaaliga lahkuva ajakirjaniku palkamise korral tuleb ERRi majas kedagi vallandada. Ahto Lobjaka lahkumise puhul ütles Roose aga, et ajakirjandus on heas seisus.

Roose seisukohtade tõlkimiseks väga palju variante polegi. Ta kas on ise EKRE pooldaja, kes juba enne valitsusevahetust on hakanud kujundama ERRi uuele võimuliidule vastuvõetavaks. Või on tal rakendunud enesetsensuur, kes targa juhina üritab minimeerida kahjusid, mida EKREga pahuksisse minek võib ERRile tähendada. Need hoovad, mida EKRE on lubanud mõjutamiseks kasutada, on ju ERRi puhul rahalised. Äsja ju tutvustati ETV uue maja uhket projekti. Eesmärk pühendab ju abinõu, kui suure maja nimel tuua ohvriks kõigest üks Lobjakas? Milleks aga uus ja uhke maja, kui selle hinnaks on suukorvistatud toimetused?

30 KOMMENTAARI

v
Vanaisa 2. mai 2019, 15:04
Küll on üks kõige ilusam Eesti keeles Sõna EKRE.Maailmas kõige, kõige armastatum.
v
vanemuine 1. mai 2019, 19:14
Üldiselt on nii,et kelle leiba sa sööd,selle laulu sa laulad....ega ajakirjanik päris oma tarkusest tee midagi...ikka raha eest
Loe kõiki (30)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee