Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 2. mai 2019 10:19
Lapsega kinos käinud lapsevanemat ootas üllatus, kui märkas tualetis kaamerat. Kelle või mille jaoks see sinna oli paigaldatud?

„Käisime lapsega kinos ja olin lubanud, et pärast lähme kohvikusse. Nii käisimegi enne veel ka Tasku keskuse kino juures asuvas tualetis. Ma esiti ei märganudki, aga siis jäi silma, et sinna on tekkinud kaamera. Kraanikausside kohal ja päris märgatavas kohas,“ kirjeldab Triin.

„Esiti ehmatas see ära. Miks peab sellises kohas olema kaamera? Kas seda tohib üldse sinna paigaldada? Arvestades veel seda, et ma ei märganud seal ka ühtegi silti ega hoiatust, et kliente tualetis filmitakse,“ tekkis Triinul kahtlus, kas on ikka seaduslik.

„Kaks sõbrannat tulid samuti tualetti ja märkasid kaamerat. Nad arutasid, et kunagi olla räägitud, kuidas noored vetsudes vallatlemas käivad. Omavahel rääkides arvasidki, et äkki seetõttu ongi nüüd kaamera üleval. No turvalisusele mõeldes tundub nagu täiesti normaalne, et ka tualetis võiks kaamera olla. Samas ei kipu väga peegli ees soengut kohendama, huuli värvima ega seelikut kergitama, kui sind kaamerasilmast mõni härra ehk jälgib,“ arutleb Triin, et äkki ikka ongi ülekäte läinud noorukid selles süüdi.

„Üldiselt tahaks ikka teada, kui mind kusagil filmitakse – eriti veel sellises kohas,“ arvab Triin.

Miks on Tartu Tasku keskuse tualetti paigaldatud kaamera?

Kino Cinamon kõneisik Maarja Nõmm selgitab, et naiste ja meeste tualetis olev kaamera on suunatud ainult üldkasutatavale kätepesualale. 

Nõmm lisab, et kaamerate ala ei laiene tualeti privaatsetesse piirkondadesse.

"Tualetti on need paigutatud vandaalitsemiste tõttu, millega kino oma tegutsemisaastate jooksul kahjuks korduvalt kokku on puutunud," selgitab Nõmm.

Nii on ka Tasku keskuse välisustel kleebised, mis juhivad tähelepanu, et keskuses on videovalve.

"Ühtlasi on meie kinokorrusel mitmed sildid, mis samuti videovalve kohta infot annavad," lubab Nõmm, et kindlasti üritavad nad infot veelgi paremini nähtavaks teha.

Kallis lugeja, kas sind häiriks, kui turvakaamera on taolisesse kohta paigaldatud?

Kommentaarid  (40)

Roosi 8. mai 2019 21:41
Häiriks küll. Kui ma tahan seal peegli ees oma riideid või meiki kohendada, ei taha ma, et mingi mees mind kaamerast vahiks.
Ruslan 5. mai 2019 23:45
Kuidagi peab vandaale ju kätte saama. Mulle meeldiks ikka korralikus ja puhtas WC käia🤔
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS