Eesti uudised

Aivar Hundimägi: ehk on Eestis õige aeg vaba ajakirjanduse MTÜ-ks (14)

Toimetas Katrin Rohtla, 27. aprill 2019 14:25
Ajaleht.Foto: Aldo Luud
Äripäeva ajakirjanik Aivar Hundimägi ütles laupäeval Vikerraadio saates "Rahva teenrid", et arvestades viimasel ajal tekkinud arutelu ajakirjandusvabaduse üle Eestis, võiksid vaba ajakirjandust hindavad eraettevõtjad seljad kokku panna ja luua vaba ajakirjandust viljeleva mittetulundusühingu.

Hundimägi nentis saates, et viimase aja juhtumid, kui ajakirjanikud on sunnitud lahkuma toimetustest, sest nende kriitiline toon või sõnakasutus pole meeldinud kas peatoimetajatele, juhatusele või omanikele, paneb ajakirjanikud väga ebameeldiva valiku ette, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"On oht enesetsensuurile, kui ajakirjanikud hakkavad vältima mingeid teemasid kartuses, et nende ametikoht satub ohtu. Ja häda on selles, kui vaatame, kuidas Eesti meediaturg on jagunenud, et väga palju sul tööväljavaateid ei ole," rääkis Hundimägi.

Hundimägi tegi seejärel üleskutse ettevõtjatele: äkki on Eestis aeg küps teha mittetulundusühingu tüüpi meediaväljaanne – mujal maailmas on olemas fondid, mis toetavad uurivat ajakirjandust.

Samal teemal

27.04.2019
Viktoria Ladõnskaja-Kubits: ei ole poliitiku rida karistada ajakirjanikke
27.04.2019
Lauri Hussar: teen presidendile ettepaneku kutsuda kokku sõnavabaduse kaitseks ümarlaud
27.04.2019
Urmas Reinsalu: "Mulle on pea kõik Lobjaka mõttekäigud vastukarva, kuid ma austan tema õigust oma arvamusi esitada."
27.04.2019
Ahto Lobjakas paljastab tõe: "Mind ei vallandatud. Mulle anti valida enesetsensuuri ja lahkumise vahel."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee