Ajaleht.Foto: Aldo Luud
Toimetas Katrin Rohtla 27. aprill 2019 14:25
Äripäeva ajakirjanik Aivar Hundimägi ütles laupäeval Vikerraadio saates "Rahva teenrid", et arvestades viimasel ajal tekkinud arutelu ajakirjandusvabaduse üle Eestis, võiksid vaba ajakirjandust hindavad eraettevõtjad seljad kokku panna ja luua vaba ajakirjandust viljeleva mittetulundusühingu.

Hundimägi nentis saates, et viimase aja juhtumid, kui ajakirjanikud on sunnitud lahkuma toimetustest, sest nende kriitiline toon või sõnakasutus pole meeldinud kas peatoimetajatele, juhatusele või omanikele, paneb ajakirjanikud väga ebameeldiva valiku ette, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"On oht enesetsensuurile, kui ajakirjanikud hakkavad vältima mingeid teemasid kartuses, et nende ametikoht satub ohtu. Ja häda on selles, kui vaatame, kuidas Eesti meediaturg on jagunenud, et väga palju sul tööväljavaateid ei ole," rääkis Hundimägi.

Hundimägi tegi seejärel üleskutse ettevõtjatele: äkki on Eestis aeg küps teha mittetulundusühingu tüüpi meediaväljaanne – mujal maailmas on olemas fondid, mis toetavad uurivat ajakirjandust.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

keelevääratus 28. aprill 2019 14:42
Objektiivse ajakirjanduse MTÜ
Elukutseline Setu 28. aprill 2019 11:16
Poleks uskunud, et meil inimesed nii naiivsed on! Meil ei ole ju ammu juba mingit sõltumatut/vaba ajakirjandust. Kui erameedia on koondunud kahte suurde meediagruppi, kus on aastaid viljeletud omanike/juhtide selektsiooni ajakirjanike valikul vastavalt maailmavaatele ja isiklikule sümpaatiale ja avalik-õiguslik meedia (ERR) mis peaks olema seaduse järgi tasakaalustatud on võtnud ultraliberaalse hoiaku, siis kus k..muse kohas see sõltumatu meedia meil on? Mida kaitsete?!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS