Seisukoht

Seisukoht | (Viha)kõne kaitseks (11)

Rainer Kerge, ajakirjanik, 26. aprill 2019, 19:03
Inimese mõistmiseks on mugav nõks: kuula, mida ta räägib; loe, mida kirjutab. Igasugused katsed kaaskondsete eneseväljendust tsenseerida teevad elu asjatult raskemaks.

Ütleb ju mahlakas sõim või peenutsev iroonia enamasti tüübi mõttemaailma kohta rohkem kui tema virilsui vaikimine. Anonüümne kommentaarium näitab hästi nende palet, kes arvavad tõsimeeli, et on internetis toimetades nimetud ja tabamatud. Samamoodi demonstreerib tänaval sõgedalt räuskaja vabatahtlikult, mida temast arvata või koguni oodata. Kui me teame, mida inimesed meie ümber mõtlevad ja kuidas oma mõtteid väljendavad, on meil lihtsam nendega suhelda: vajadusel neid aidata – või võtta tarvitusele ettevaatusabinõud. Osa mõtete ja väljenduste keelamine avalikus ruumis ei tee neid ju olematuks. Pigem võib kogunev vimm ühel hetkel ohtlikult plahvatada.

Lisaks: vähemalt sel ajal, kui inimene lärmab mõnes netifoorumis või kraakleb miitingul, ei saa ta voolida kurikat, peksta peret, pühkida härdunult tolmu Lenini või Hitleri piltidelt.

11 KOMMENTAARI

k
Kuna 3. mai 2019, 22:05
minu viisakat kommentaari ei avaldatud,siis ma küsin artikli autorilt,et kas ÕL-s on üldse lubatud olla EKRE maailmavaate toetaja,või saab selline töötaja kohe kinga või langeb nö. töökiusamise ohvriks? Palun ausat vastust.
s
Sellest 3. mai 2019, 22:01
artiklist tuleb ikka ja jälle välja sõnum,et EKRE pooldajad on päris kindlasti pahad inimesed,Rainer Kerge, sa ise tead ka seda väga hästi,et see pole...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee