Lugejakiri

Kiri | Kas maailma allakäik on peatamatu? (17)

Jaan Tooming, aprill 2019, 26. aprill 2019, 19:03
Kirikus öeldakse, et on armuaeg – inimesel on veel aega muutumiseks ja Jumala poole pöördumiseks. Tal on aega veel hakata uskuma ja pöörduda ära kõigest halvast ja kurjast. On öeldud ka, et maailm on kurja käes. Ja kui me mõtleme praeguse maailma peale, siis on sellel ütlusel tõe jumet. Sest me  lõhume arutult ja järjekindlalt keskkonda, kus me elame – saastame õhku, vett ja mulda. Ja ilmselt on maailma allakäik juba pöördumatu. Vett napib, nälgivad inimesed ahastavad, ja võitlus käib ka energiaallikate pärast. Maailma ehk päästaks, kui leiaksime energiaallika, mis kaotaks nafta ja gaasi vajaduse. Otsitakse, kuidas energiat mereveest toota, kuid kas jõuame selle saavutamiseni enne hukku?

Jah – armuaeg – kas on veel jäänud aega, mil võtame aru pähe ja loobume hävitamisest, saastamisest ja maailma kuumaks kütmisest? Või on armuaeg lõppenud ja enam pole midagi parata. Kui teoloogiliselt öelda: oleme mitte Jumala armu all, vaid Jumala viha käes. Ja viha saab raevuks ning meid pühitakse maa pealt minema nagu prügi.

Võib-olla tõesti oleme vaid katseloomad. Me ju katsetame loomadega ja ka inimestega viime läbi katseid. Võib-olla elu on üks suur eksperiment ja inimene selle eksperimendi üks osa. Ja kui katse on lõppenud, siis visatakse katseloomad minema. On hüpotees, et inimkond on nagu suur loomaaed, aga kes on siis selle valvurid ? Või oleme tapaloomad, nagu sigalas? Siis pole ka pääsu loota – oleme lihtsalt äpardunud eksperiment, sest oleme ise paljunemisega põrgu kuumaks kütnud. Jah, 7,7 miljardit inimest – see on hirmus arv, meie mõistus ei suuda haarata sellist arvu, meie tutvusringkonnas on ju alati vähe inimesi, sest me lihtsalt ei suuda oma lühikese elu jooksul olla tuttavad kogu inimkonnaga.

Aga kui palju inimesi praegu mõtleb sellele? On jah liikumisi, mis hoiatavad meid. Korraldatakse ka protestimarsse maailma rüüstamise vastu, kuid see ei pidurda inimkonna allakäiku. Kes siis süüdi on? Äkki hoopis sugutung, mis vallutab inimese tahtmatult? Äkki on kogu inimese loomine äpardunud? Ja ainus tee on asendada praegune inimkond uue tõuga, kes oleks meist mõistlikum. Igatahes ei ole praegune olukord ja teekond jätkusuutlik. Me oleme kuristiku äärel ning tuleb aeg, mil variseme kuristikku. Jah, armuaeg on lõppenud – on alanud uus aeg, kus hakkavad valitsema kaos ja meeleheide, ja me vaatame vaid abitult oma rõõmutu tuleviku poole, nentides lõpuks alistunult, et oleme olnud asjatud siin maa peal.

17 KOMMENTAARI

S
< 27. aprill 2019, 19:49
See juba toimub. Ja EL annab selle hoogu juurde, ilusate loosungite saatel. https://www.fourmilab.ch/documents/IQ/1950-2050/
m
Ma pole üldse selles kindel, et maa peal elab 7,7 miljardit. 26. aprill 2019, 23:32
Ma arvan, et see on bluff, sest keegi peale valitud seltskonna ei saa seda kontrollida, nagu palju muudki, mida me nn.teaduslikust infost teada saame...
(loe edasi)
Loe kõiki (17)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee