Nädala TOP

TOP 5 | Isamaa kahtlane dopinguproov 

Elis Kusma, toimetaja, 26. aprill 2019, 19:03
Foto: Robin Roots
Kust leidis vaat et hinge vaakunud Isamaa endas jõu, et tänavapilt valimiste eel näopilte täis kleepida ja teha võimas poliitkampaania, imestasid konkurendid ning nii mõnigi valija. Suur lahknevus deklareeritud reklaamikulude ja Emori mõõdetud reklaamimahtude vahel viitab, et Isamaa on võrreldes teiste erakondadega olnud eelisseisundis – reklaampindu on saadud erakordselt odavalt. Kas allahindluste tegijaid on ajendanud ideoloogiline sobivus või lootus vastuteeneteks valitsuserakonnalt? Ehk tasuks teistelgi erakondadel aegsasti sama reklaamipartner palgata?

Kuhu jäi vabandus?

Tulevase väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku vahelejäämine kiiruse ületamise ja jääknähtudega valimistepeojärgsel hommikul on piinlik ja ebameeldiv niikuinii, ent veel enam oli seda ministrikandidaadi käitumine asja ilmsiks tulles: kõlama ei jäänud mitte siiras kahetsus, vaid hulganisti õigustusi nähtavasti lihtsalt unustada tahetud teole. Eriti tobe on, et õppust ei võetud ka tulevase kolleegi Jaak Aabi juhtumist.

Mida ütles president?

Elame huvitaval ajal, kus isegi presidendi üleskutse sajaks vihavabaks päevaks mõjub polariseerivalt: presidendi palve valitsusele, et toimuks rahulik arutelu üksteise, kõigi inimeste ja opositsiooniga, on EKRE häälekandja tõlgenduses muutunud hoopis meediale suunatud hoiatuseks „panna oma hagijad lühema keti otsa“. Mis aga saab saja (loodetavasti rahulikuma) päeva möödudes, ei taha eriti ettegi kujutada.

Kes tahab esisotsiks?

Juhivahetus võib olla üks kiiremaid viise, kuidas erakond madalseisust välja tuua. Paraku on sotsiaaldemokraadid probleemi ees, et suurimad häältemagnetid ei paista olevat esimehekohast kuigi vaimustunud, avalikkuses vähem tuntud tegelased võivad reitingulangusele aga hoogu juurdegi anda. Kas kunagise esimehe Sven Mikseri naasmisel tüüri juurde näeksime sotside hiilgeaegade tagasitulekut?

Vakra teine võimalus

Kas sotsiaaldemokraat Rainer Vakra pääses liiga kergelt, kui plagiaadi tõttu tühistati küll tema diplom, ent magistrikraad jääb alles juhul, kui Vakra kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö? Omaette küsimus on, kaua läheb viimastel valimistel valusalt lüüa saanud poliitiku maine taastamiseks – kui see enam võimalik on.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee