Juhtkiri

Juhtkiri | Miks kirjutame Postimehest? (42)

Martin Šmutov, Õhtulehe peatoimetaja, 27. aprill 2019, 00:01
 Robin Roots
Sellel esmaspäeval andsin käsu uurida ja seejärel kirjutada, mis on viimastel aastatel toimunud Postimehes. Enne Õhtulehega ühinemist töötasin Postimehes ligi kümme aastat ja olin õlg õla kõrval ajakirjanikega, kelle panust minu arengusse – olgu see inimese või ajakirjanikuna – ei anna kunagi piisavalt kiita. See oli ja on fantastiline seltskond inimesi.

Teise meediamaja tegemistest kirjutamine on erakordne, kuid ma ei ole praegu enam kindel, et kohas, kus algas minu tee ajakirjanikuna, on kõik üheselt mõistetav.

Ma tahan, et oleks väga selge: omanik otsustab, kes on peatoimetaja, kes viib ellu tema püstitatud visiooni, olgu see siis poliitiline, ühiskondlik, majanduslik või midagi muud või kõike seda korraga. Kui see on sõnastatud, on kord peatoimetaja käes, kellel on täielik õigus otsustada, kuidas ta eesmärgini jõuab. Aga see ei saa toimuda varjatult ja see ei saa toimuda peatoimetajast või toimetustest mööda minnes, sest siis ei vastuta enam keegi, kõige vähem aga peatoimetaja või toimetus. Kui pole vastutajat, satuvad löögi alla standardid ja põhimõtted, milles ei tohi aga kahelda ükski lugeja, kes väljaannet usaldab, või toimetus, kes seda usaldust peab iga päev kaitsma.

Eesti meediamajad ei seisa minu jaoks eraldi ja, tõsi, kuigi toimetused konkureerivad ja näevad ühiskonda erinevalt, on kõige laiem eesmärk – et elu Eestis muutuks paremaks ja inimesed oleks informeeritud ausalt, mis aitaks neil teha igapäevaseid otsuseid – meil ühine. Just seetõttu peame hetkedel, kui on vaja teineteisele toetuda või toetust näidata, seda tegema. Kui on kõhklusi, et langeb üks ja me pöörame pilgu lihtsalt kõrvale, ei jää lõpuks püsima teisedki.

42 KOMMENTAARI

õ
ÕL 28. aprill 2019, 06:31
Kas ainult mulle tundub, et endine Eesti üks kollasemaid meediaväljaandeid on muutunud üheks vähimkollaseks? Mitte et ÕL oleks ise midagi eriti muutnud, aga teised on muutunud lihtsalt sopasemaks.
a
28. aprill 2019, 00:14
Arvan et Kiisleri lahkumine Postimehest võib olla tingitud pikemaajaline mitte läbisaamine Hussariga. Lauri Hussar on mees, kellele meeldib olla liider. Miks on lahkunud Postimehest nagu Anu Saagim ja Jaak Martisson? Eks põhjus seisneb ikkagi Hussari tänitamisel, ja liigse rangel korral.
Loe kõiki (42)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee