Juhtkiri

Juhtkiri | Miks kirjutame Postimehest? (42)

Martin Šmutov, Õhtulehe peatoimetaja, 27. aprill 2019, 00:01
Foto: Robin Roots
Sellel esmaspäeval andsin käsu uurida ja seejärel kirjutada, mis on viimastel aastatel toimunud Postimehes. Enne Õhtulehega ühinemist töötasin Postimehes ligi kümme aastat ja olin õlg õla kõrval ajakirjanikega, kelle panust minu arengusse – olgu see inimese või ajakirjanikuna – ei anna kunagi piisavalt kiita. See oli ja on fantastiline seltskond inimesi.

Teise meediamaja tegemistest kirjutamine on erakordne, kuid ma ei ole praegu enam kindel, et kohas, kus algas minu tee ajakirjanikuna, on kõik üheselt mõistetav.

Ma tahan, et oleks väga selge: omanik otsustab, kes on peatoimetaja, kes viib ellu tema püstitatud visiooni, olgu see siis poliitiline, ühiskondlik, majanduslik või midagi muud või kõike seda korraga. Kui see on sõnastatud, on kord peatoimetaja käes, kellel on täielik õigus otsustada, kuidas ta eesmärgini jõuab. Aga see ei saa toimuda varjatult ja see ei saa toimuda peatoimetajast või toimetustest mööda minnes, sest siis ei vastuta enam keegi, kõige vähem aga peatoimetaja või toimetus. Kui pole vastutajat, satuvad löögi alla standardid ja põhimõtted, milles ei tohi aga kahelda ükski lugeja, kes väljaannet usaldab, või toimetus, kes seda usaldust peab iga päev kaitsma.

Eesti meediamajad ei seisa minu jaoks eraldi ja, tõsi, kuigi toimetused konkureerivad ja näevad ühiskonda erinevalt, on kõige laiem eesmärk – et elu Eestis muutuks paremaks ja inimesed oleks informeeritud ausalt, mis aitaks neil teha igapäevaseid otsuseid – meil ühine. Just seetõttu peame hetkedel, kui on vaja teineteisele toetuda või toetust näidata, seda tegema. Kui on kõhklusi, et langeb üks ja me pöörame pilgu lihtsalt kõrvale, ei jää lõpuks püsima teisedki.

42 KOMMENTAARI

m
Miks ma ei telli Õhtulehte? 28. aprill 2019, 16:06
Just selliste vihakõnelejate pärast, kes arvavad, et sõim, ropendamine, solvamine on ajakirjandusvabadus.
v
Vene meedia suukorvistamine 28. aprill 2019, 06:33
Algas ka sellest, et ustav oligarh ostis üles ja seejärel tõmbas toimetusele koti pähe.
Loe kõiki (42)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee