Maailm

Mõrvarlinnule otsitakse oksjonil uut kodu (9)

Toimetas Aadu Hiietamm, 27. aprill 2019, 08:50
Kaasuar. Pilt on illustratiivne. Foto: Vida Press
Ameerika Ühendriikides Florida osariigis tappis maailma kõige ohtlikumaks linnuks peetav kaasuar oma peremehe, 75aastase Marvin Hajose. Laupäeval otsitakse mõrvarlinnule oksjonil uut kodu, vahendab  Fox News. 

Kaasuarid on jaanalinnuliste seltsi kuuluvad suured lennuvõimetud linnud. Neid peetakse maailma kõige ohtlikumaks linnuks. Linnu mõlemal kolmevarbalisel jalal on kuni 10 cm pikkune pistoda sarnane küünis, mis võib üheainsa kiire hoobiga kiskja või muu potentsiaalse ohuallika lihtsalt pooleks lõigata.

Tõenäoliselt kukkus Marvin Hajos 12. aprillil kodumaja hoovis ning kaasuar ründas maas lamanud peremeest. Raskelt vigastada saanud Hajos jõudis veel helistada hädaabinumbril. Ta toimetati haiglasse, kus suri.

Marvin Hajosel oli kodus lisaks kaasuarile veel ligi 90 eksootilist lindu ja looma. Enne surma  jõudis mees veel paluda, et kaasuari ei hukataks. Ta soovis, et nii kaasuar kui teised tema linnud ja loomad müüdaks oksjonil.

Oksjon toimub 27. aprillil. Ajakirjanikke sinna ei lubata. Mõrvarlinnu vastu on aga ilmutatud suurt huvi ning tõenäoliselt leiab ta uue omaniku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee