Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS | Nädalavahetusel on veel kevadiselt soe, volbriks tõmbab veidi jahedamaks 

Ohtuleht.ee, 26. aprill 2019, 10:21
Foto: Robin Roots
Tuleval nädalavehtusel püsib ilm kevadiselt soe. Hooti võib ka vihma sadada. Volbriks lähevad temperatuurid veidi madalamaks.

Reedel jõuab madalrõhuala piirest meile pisut niiskemat õhku, kuid vihm kõikjale ei jõua ja ka sajuhulk jääb väikeseks. Öö on pilvisem, päeval vahelduvad pilverüngad selgemate laikudega. Võib ka äikest olla. Tuul on öösel mõõdukas, päeval on põhjarannikul puhanguid 12-13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 14..19, Lõuna-Eestis kuni 21 kraadi. 

Laupäeval tõmbub madalrõhuala uuesti tagasi ja algab põhjapoolse kõrgrõhkkonna tugevnemine. Öösel sajab Ida-Eestis veel siin-seal vihma, kuid päeva peale pilved hõrnevead ja sajuhood vähenevad. Tuul on öösel mõõdukas, päeval veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 5..10, päeval 15 kraadist Virumaal kuni 21-22 kraadini Lääne- ja Lõuna-Eestis, meremõjuga rannikul on jahedam.

Pühapäeval jõuab kõrgrõhkkond Soome ja selle vahetus läheduses on meil taevas selge. Puhub tugev kirde- ja idatuul, puhanguid 14, rannikul 18 meetrit sekundis, õhtul jääb nõrgemaks. Õhumass vahetub jahedama vastu ja õhutemperatuur on öösel 1..6, Lääne- ja Lõuna-Eestis kuni 8..9 kraadi, päeval 9 kraadist Virumaal kuni 14 kraadini Lääne- ja Lõuna-Eestis.

Esmaspäeval jõuab kõrgrõhkkond Läänemere äärde. On vaid õhukest kõrget pilvevinet, aga ilm on ikka kuiv. Kirde- ja idatuul vaibub. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, Virumaal langeb kraad-paar alla 0°C, päeval 11..15 kraadi.

Teisipäev jätkub valdavalt sajuta ilmaga ja puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+5 ja meretuulega rannikul on kuni 7 kraadi. Päeval on sooja 10..15 kraadi.

Kolmapäeval jõuab Soome madalrõhulohk ja selle mõjul võib ka meil hommikul ja päeval kohatisi sajuhooge olla. Öö on vaikne, päeval tugevneb edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, sisemaal võib kohati -2 kraadi olla. Päeval on sooja 10..14 kraadi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee