Maailm

SEITSE TAPETUT: Küprose esimene sarimõrvar jahtis migrante (16)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. aprill 2019, 08:01
Nicos Metaxas. Foto: AFP/Scanpix
Turistide seas populaarsel Küprosel tabati riigi esimene sarimõrvar. 35aastane sõjaväeohvitser Nicos Metaxas tunnistas, et tappis viis naist ja kaks tüdrukut. Politsei kahtlustab, et ohvreid võib olla veelgi rohkem, vahendab Neue Zürcher Zeitung.

Pühapäevaks oli leitud nelja ohvri surnukehad. Mõrvar peitis neist kaks pealinna Nikosia lähistel mahajäetud kaevandusse, üks leiti lasketiiru lähistelt ja kolmas pühapäeval kaevanduse lähedal asuvasse  mürgisesse järve visatud kohvrist. Sama järve põhjas peaks kohvrites olema veel kahe naise surnukehad.   

NELJAS LAIP: Neljanda surnukeha leidsid uurijad sarimõrvari juhatusel pühapäeval Mitsero küla lähistelt järvest. Foto: EPA/Scanpix

Ohvrid leidis Nicos Metaxas tutvusportaali Badoo vahendusel. Mees esines naisi otsides nime Orestis all. Kõik tapetud olid välismaalased - Aasia riikidest ja Rumeeniast. Rumeenlanna ja tema tütar jäid kadunuks juba 2016. aastal. Uurimine jätkub. Küprose uurijad palusid abi Suurbritanniast.

Politsei ei välista, et Nicos Metaxase hingel on veel rohkem tapetuid. "Me ei tea veel, kui suure dimensiooni see juhtum veel võib võtta," ütles politsei esindaja kohalikule raadiole.  

Meeleavaldus Nikosias presidendipalee juures.Foto: Reuters/Scanpix

Kuna sarimõrvar sooritas veretööd viimase kolme aasta jooksul, siis ei ole kohalikud rahul politseinike tööga kurjategija tabamisel.  Reedel toimus pealinnas Nikosias presidendipalee ees sadade osavõtjatega meeleavaldus, millel loeti ette kõigi ohvrite nimed. 

"Ma tundsin, et pean midagi kõigi kadunud ja mõrvatud naiste heaks tegema. Me kõik soovime õiglust," rääkis ajakirjanikele meeleavalduse korraldaja Maria Mappouridou.

Meeleavaldusel osalenute arvates, ei suhtunud politsei uurimisse täie tõsidusega sellepärast, et kadunute näol oli tegemist välismaalt saabunud odava tööjõuga.

Peamine opositsioonipartei leiab AKEL leiab, et justiitsminister ja politseiülem peaks juhtunuga seoses tagasi astuma. "Näidati välja ükskõiksust lihtsalt seetõttu ,et need inimesed ei olnud pärit Küproselt, vaid välismaalt," rõhutas AKEL-i juht Andros Kyiprianou.  

Politsei algatas tõsisema uurimise alles siis, kui üks Saksa turist avastas 14. aprillil fotot tehes juhuslikult naise laiba. Uurimisel selgus, et tegemist on Filipiinidelt pärit 38aastase Mary Rose Tiburcioga, kes oli koos kuueaastase tütrega jäänud kadunuks eelmise aasta mais. 

Kui algselt kahtlustas politsei, et tapmise taga on Mary Rose Tiburcio tütre rumeenlasest isa, siis sotsiaalmeedia lähemal uurimisel selgus, et kurjategija on hoopis Küprose armees teeniv kahe lapse isa Nicos Metaxas. Tema kinnipidamisest teatas politsei 23. aprillil. 

Sarimõrvari ohvrid.Foto: kathimerini.com.cy

Eelmine suurem veretöö toimus Küprosel 1993. aastal, kui tapeti rootslanna ja ukrainlanna. Nende mõrvar mõisteti eluks ajaks vangi.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee