Kohtualused: Kirill (valges) ja AlekseiFoto: Jürgen Niit
Siim Randla 26. aprill 2019 07:34
Eesti vabariigi aastapäeval majadelt riigilipu maha rebinud ja tänavale visanud, neljapäeval Harju maakohtus tingimisi vangistuse saanud Kirill ja Aleksei tunnistasid kohtupingis, et kuritegu nad ei mäleta, sest olid joobes.

Süüdistuse järgi võtsid Kirill ja Aleksei tänavu 24. veebruari hommikul Tallinnas Väike-Ameerika tänava 3 ja 5 majalt maha riigilipu koos vardaga ja viskasid kõnniteele. Samal tänaval püüdsid nad veel ühte lippu majalt maha rebida, kuid majaelanikud said jaole. Kirillile ja Alekseile esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvis, mis käsitleb Eesti vabariigi ametliku sümboli teotamist. Neljapäeval olid nad Harju maakohtu ees.

Varem karistamata Kirill tunnistab end kuriteos süüdi. Kohtuniku küsimusele, miks ta seda tegi, vastab ta, et ei mäleta – „olin joobes“. Aleksei räägib kohtule, et ka tema oli kuriteo toimepanemise ajal joobes. „Umbes kaks päeva olin joonud,“ täpsustab ta. Aleksei on töötu ja varem karistatud. Mille eest täpsemalt, seda ta kohtuistungil ei öelnud.

Harju maakohus kinnitab kokkulepped. Kirilli karistab kohus kolmekuulise tingimisi vangistusega aastase katseajaga, Aleksei saab kahekuulise tingimisi vangistuse. Kohus mõistab neilt välja menetluskulud 960 eurot.

Eesti vabariigi riigilipu maharebimise , purustamise, rüvetamise või muul viisil teotamise eest saab seaduse järgi karistada rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.