13aastase pommirünnaku ohvri matusedFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 25. aprill 2019 19:47
Neljapäeval jahmatasid Sri Lanka võimud maailma, kui teatasid, et lihavõttepühapäeval toimunud rünnakutes kirikutele ja hotellidele hukkus üle saja inimese vähem, kui esialgu teatatud.

BBC vahendab riigi tervishoiuministeeriumi, kelle väitel toimus valearvestus ning ohvreid pole mitte 359 nagu esialgu teatati, vaid 253.

Rünnakud sooritas üheksa enesetaputerroristi ning politsei arreteeris üle 70 kahtlusaluse. Arvatavasti ehitas kõik pommid üks inimene. Enamik ohvritest olid srilankalased, kuid hotellidele korraldatud plahvatustes hukkus ka mitukümmend välismaalast. ABC News vahendab, et plahvatuste korraldamise tunnistas üles terrorirühmitus ISIS.

Valitsuse ebakompetentsus ei tule esile vaid ohvrite arvu teatamisel, vaid ka rünnakutele eelnenud kehvas luuretöös. Sri Lanka kaitseminister astus tegemata jäänud töö tõttu tagasi. Kohalikud moslemid hoiatasid ametivõime ühe isiku eest, kes oli tõenäoliselt kogu operatsiooni peakorraldaja, ent ometi jätsid nood asja uurimata. Seda hoolimata sellest, et tähelpanuta jäänud raporti kohaselt rääkis isik konkreetselt kirikute ründamisest. Sajad kättemaksuhirmus moslemid põgenesid rünnakute järel Negombo linnast, kus mõned rünnakutest aset leidsid.